Şeref Köktürk güven tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çaycuma İlçe Başkanlığı’nda seçim heyecanı vardı. CHP İl Başkanı Şeref Köktürk, Çaycuma İlçe Teşkilatı’nın 12. Olağan Kongresi’ni güven tazeledi ve yeniden il başkanlığına seçildi. Köktürk, “Saray ve şatafat göz kamaştırırken, açlık ve yoksulluğun zirve yaptığı bir dönemden geçiyoruz. Tam da bu noktada ülkemizin ve halkımızın Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyacı vardır. Ülkemizin iyi yönetilmeye, vatandaşlarımızın refaha ulaşmaya hakkı vardır” dedi.
Bu haber 2019-12-16 16:28:25 eklenmiş ve 1503 kez görüntülenmiştir.

 

ÖZLEM KELEZOĞLU

Çaycuma CHP’nin 12. Olağan Kongresi, Çaycuma SEKA Sosyal Tesisleri’nde, 14 Aralık Cumartesi günü yapıldı. Kongreye; CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, CHP İl Başkanı Hakkı Güney, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Devrek belediye Başkanı Çetin Bozkurt, belde belediye başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda partililer katıldı.

Divan Başkanlığını Zeki Dirlik’in yaptığı kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

 

 

Köktürk: “CHP iktidarına ihtiyaç var”

 

Kongrede ilk konuşan mevcut İl Başkanı Köktürk oldu. Köktürk özetle şöyle konuştu:
“Sıfır sermayeli, sıfır sanayili, Osmanlı İmparatorluğu’nun bir kısım borçlarını üstlenmiş, okuma yazma oranı düşük, işgalden kurtuluşa uzanmış bir toplumun, medeniyete ve refaha ulaşmaya çalışan çocuklarıyız. Kısa zamanda ağır sanayiyi kurmuş, okuma yazma oranını yükseltmiş, köy okullarında okuyan çocuklarımıza Nobel Edebiyat Ödülü kazandıracak eğitimi verir duruma gelmiş, bilimi de aydınlanmayı hedef gösteren, önderi ve kadroları olan cumhuriyetin çocuklarıyız. İktidarda olan siyasi partilerin görevi, ülkenin kaynaklarını vatandaşın lehine kullanmak iş, aş, eğitim ve sağlık gibi konularda mağdur etmemektir. İşçi alımlarından en yüksek birimdeki atamalara kadar işi ehline vermek, orman ve su kaynaklarımızın kirlenip yok olmasını önlemek, yaşanabilir bir çevreyi gelecek kuşaklara sunmaktır. Saray ve şatafat göz kamaştırırken, açlık ve yoksulluğun zirve yaptığı bir dönemden geçiyoruz. Tam da bu noktada ülkemizin ve halkımızın Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyacı vardır. Ülkemizin iyi yönetilmeye, vatandaşlarımızın refaha ulaşmaya hakkı vardır. Bu düşüncelerle birlikte görev yaptığımız yönetim kuru üyelerime, CHP için gösterdikleri çaba ve emekleri için teşekkür ediyor. Yeni yönetim kurulu üyelerine başarılar diliyorum.”

 

 

Güney: “İlçe örgütleri mücadelelerimize güç katıyor”

 

CHP İl Başkanı Hakkı Güney de, ilçe örgütünün mücadelelerine güç katacağına yürekten inandıklarını ifade etti. Zonguldak il örgütü olarak delege seçimlerini tamamladıklarını ve ilçe kongrelerine Çaycuma ile start verdiklerini ifade eden Güney, kongrenin sonuçları itibariyle şimdiden hayırlı uğurlu olmasını dilerken, şunları söyledi:

“Şeref Başkanıma ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum. Örgütün büyük gücünü göstereceklerine büyük CHP ailesi olarak içtenlikle inanıyoruz. Çaycuma’da başladığımız kongremizi 19 Ocak 2020 tarihinde Merkez ilçede yapacağımız kongre ile ilçe başkanlıklarımızın kongre görevlerini bitireceğiz. Şubat ayının 20’sinden itibaren yeni süreci gerçekleştireceğiz. Kongrelerimiz birlik ve beraberlik içerisinde geçireceğiz.”

 

 

Yavuzyılmaz: “Hep birlikte yürüyelim”

 

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz ise “Bu dönemde CHP olarak yaptığımız ilçe kongreleri ve yapacağımı il kongreleri yarışan tüm adaylar ve destekleyen herkese iktidarda yer olacak. Yeter ki küskünlükler tamir edilemeyecek tahammülsüzlükler olmasın. Her zaman gönül gönüle, Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin izinde bilimin ışığında hep birlikte yürüyelim” dedi.

Konuşmaların ardından tek liste halinde geçilen seçimde Şeref Köktürk güven tazeledi. Köktürk’ün Başkanlığı’ndaki yeni Yönetim Kurulu’nda şu isimler yer aldı:
“Teyfik Aydoğmuş, Yasin Çakar, Furkan Çakır, Seden Çınar Saka, Fahri Diler, Ayşe Eşme, Özkan Genç, Yasemin İslam, Kıvılcım Kalyoncu, Özkan Öncü, Aşkın Özdemir, Deniz Saraç, Ergin Yardım, Onur Yiğit”

 

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Çaycuma CHP Deniz Yavuzyılmaz Hakkı Güney Şeref Köktürk
Diğer ÇAYCUMA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi