AK Parti Merkez İlçe delegeleri belirlendi

AK Parti Bartın İl Teşkilatı’nda 7. Olağan Kongre’ye yönelik delegelerini belirlemeye başladı. Bu çerçevede 14 Aralık Cumartesi günü, Bartın Merkez ilçeye bağlı 19 mahallenin delege seçimi geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. AK Parti Bartın Merkez İlçe Başkanı Ümit Aksakal, kongre süreci ve delege seçimlerine ilişkin değerlendirmede bulunurken, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı ise 2023’te yapılacak olan seçimlerde Bartın’da açık ara farkla kazanacaklarını iddia etti. Kalaycı, AK Parti’den koptuktan sonra Gelecek Partisi’ni kuran Ahmet Davutoğlu ile ve yeni parti kurma çalışmaları son aşamaya gelen Ali Babacan’ı eleştirmeyi de ihmal etmedi.
Bu haber 2019-12-14 16:17:38 eklenmiş ve 2179 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

AK Parti İl Teşkilatı, Bartın Merkez ilçeye bağlı 19 mahallenin delege seçimini Cumartesi günü yaptı. Partililer, parti binasında kurulan sandıkta oy kullanırken AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı ve Merkez İlçe Başkanı Ümit Aksakal seçimleri başından sonuna kadar takip ederek bir aksilik yaşanmamasını sağladılar.

 

 

Aksakal: “Hayırlı olsun”

 

Aksakal, hem partisinin 7. Olağan Kongresi hem de delege seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunurken “Bartın’da ve tüm Türkiye’de 7. Olağan Kongre süreci başladı. 1 yıl sürecek sürece köylerimizdeki çalışmalarla başladık. Şimdi de inşallah mahalle delege seçimlerimiz ile devam edeceğiz. 7. Olağan Kongremizin Bartın ve tüm ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

 

Kalaycı: “2023’te Bartın’ı açık ara alacağız”

 

AK Parti’de kurulduğu tarihten beri hem delege seçimlerinin hem de kongrelerin her zaman bayram havasında geçtiğini belirten AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı ise 2023’te yapılacak olan milletvekili genel seçimini Bartın’da açık ara kazanacaklarını öne sürdü. Kalaycı, şunları söyledi:

“7. Olağan Kongre sürecimiz ülkemize, Bartın’ımıza tüm mazlumların umudu olan AK Partimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Tabi bu süreç elbette güzel bir süreç. Yenilenme eksiklerimizi tamamlama süreci. AK Parti’de kongreler bir bayram şenliği gibi geçer. Hiçbir zaman sıkıntılı bir kongre süreci yaşamıyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır. Mutlaka bizden sonra gelecek olanlar vardır. Biz de onlara bayrağı en yüksek yerde teslim etmek isteriz. Rabbim bizlere bu görevleri en iyi şekilde ifa etmeyi nasip eylesin. Tabi Ümit başkanın ilk kongre süreci ona da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Delegelerimizi ve köy temsilcilerimizi belirledik. Bugün mahallelerimizin delegeleri seçilecek. Ondan sonra inşallah belde, ilçe ve il kongrelerimizi yaparak yolumuza devam edeceğiz. 2023’te inşallah en iyi şekilde 2023’ü karşılayarak o seçimi de açık ara farkla Bartın’ımız alacaktır.”

 

“İçimizdeki yaramazları kenara atıyoruz”

 

AK Parti’den istifa ederek yeni bir oluşum içine giren ve geçtiğimiz Cuma günü Gelecek Partisi’nin kuruluşunu duyuran eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu ile bu ay içinde yeni parti kuruluşunu ilan etmesi beklenen Ali Babacan ve onlarla hareket edenleri de eleştiren AK Parti Bartın İl Başkanı Kalaycı, “Son günlerdeki yeni parti kurulmasına bizler sadece bakıyoruz, seyrediyoruz. Ağaçtan yaprak düşmekle bir şey olmaz. AK Parti deniz gibidir. Deniz nasıl içindeki yaramazları kenara atıyorsa AK Parti de öyle yapıyor. Bizler içimizdeki makam mevki peşinde koşanları tanımış oluyoruz” dedi.

 

Açıklamalarının ardından Kalaycı ve Aksakal, kendi mahallelerinin sandıklarında oylarını kullandı.

ETİKETLER : Bartın AK Parti delege seçimi Turhan Kalaycı
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi