Emekli-Sen her yıl 4 ikramiye istiyor!

TBMM’de 2020 bütçesine ilişkin görüşmelerin sürdüğü, diğer taraftan da 2020 yılında geçerli olacak Asgari Ücretin belirlenmesine yönelik görüşmelerin sürdüğü süreçte taleplerini açıklayan emekliler, insanca yaşamak için en düşük emekli maaşının asgari ücret kadar olmasını ve emeklilere her yıl 4 maaş ikramiye verilmesini talep ettiler.
Bu haber 2019-12-14 10:17:08 eklenmiş ve 615 kez görüntülenmiştir.

 

 

Tüm Emekliler Sendikası (Emekli Sen), 2020 bütçesinin eleştirildiği açıklamada, Cumhurbaşkanı’nın “yok” demesine rağmen bin TL’nin altında maaş alan emekli sayısının 1 milyon 100 bin olduğu vurgulanırken, 2020 bütçesinin mevcut haliyle geçmesi durumunda var olan yoksulluğu artıracak bir bütçe olduğu savunuldu.

 

Açıklamadan öne çıkan satır başları ve emeklilerin talepleri özetle şöyle:
“Emeklilerin 8 milyonu asgari ücretten daha düşük emekli maaşı almaktadır. Bizim silaha, savunma sistemlerine değil demokrasiye barışa ihtiyacımız var. Biz yoksulluk değil, insanca yaşamak istiyoruz. En az emekli maaşı asgari ücret düzeyinde olmalıdır. Emeklilere her yıl için emekli aylıkları tutarında 4 ikramiye verilmelidir. Asgari ücret tamamıyla vergi dışı kalmalıdır. EYT’lilerin sorunu biran önce çözümlenmeli. Temel ihtiyaçlardan KDV kaldırılmalıdır. Sağlık için yapılan kesintiler ve katkı payları emeklilerden alınmamalıdır. Elektrik doğalgaz ve suya yapılan son zamlar geri alınmalıdır.”

ETİKETLER : emekli sen ikramiye
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi