Kamitoğlu: “İhlallere sessiz kalınmamalı”

Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu, insan haklar ihlallerinin sadece buna maruz kalan toplumları değil tüm dünyayı olumsuz etkilediğini savunurken, “bölgemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında gerçekleşen vahim insan hakları ihlallerine karşı uluslararası camianın sessiz kalmaması, bu noktada ciddi bir sorumluluk üstlenmesi gerektiğine inanıyorum” dedi.
Bu haber 2019-12-10 11:06:32 eklenmiş ve 658 kez görüntülenmiştir.

 

Kamitoğlu, 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında, tüm insanlığın ortak değeri, çağdaş dünyanın da ortak paydası olan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin, doğumdan ölüme kadar herkesin hür ve eşit olduğu ilkesi doğrultusunda, 10 Aralık 1948’de, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edildiğini anımsatırken şunları kaydetti:

“Bu münasebet ve insan hakları bilincinin tüm dünyada gelişmesi amacıyla her yıl 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlanmaktadır. Dünyanın neresinde olursa olsun, tüm insanlar eşit hak ve özgürlüklere sahiptir ve sahip olmalıdır. Küreselleşen dünyada, insan hakları ihlalleri, yalnızca bu ihlallerin yaşandığı ülkeler için değil, aynı zamanda dünya barışı ve istikrarı için de bir tehdit unsuru olarak öne çıkmaktadır.

Bu nedenle, bölgemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında gerçekleşen vahim insan hakları ihlallerine karşı uluslararası camianın sessiz kalmaması, bu noktada ciddi bir sorumluluk üstlenmesi gerektiğine inanıyorum. Bu vesile ile 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nün ve takip eden hafta içerisinde kutlanan İnsan Hakları Haftasının tüm insanlığa, milletimize ve bölgemize barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, tüm vatandaşlarımızın tüm vatandaşlarımızın bu özel gününü en içten dileklerimle kutluyorum.”

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Çaycuma Çaycuma TSO Zekai Kamitoğlu İnsan Hakları Günü
Diğer ÇAYCUMA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi