Oktay da mesaj yayımladı

EYBEY Medya ve Yayımcılık Sahibi Mustafa Ahmet Oktay, Türkiye’nin; insan hak ve özgürlüklerini benimseyerek sahip olduğumuz farklılıkları sevgi, saygı ve hoşgörü ekseninde zenginlik olarak görüp, bu değerleri ülkemizi çok daha güçlü kılacak şekilde geleceğe taşıma azim ve kararlılığında olduğunu söyledi.
Bu haber 2019-12-10 09:47:48 eklenmiş ve 534 kez görüntülenmiştir.

 

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin 71. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Oktay, beyannamenin insanlık tarihinin geçmişten gelen mücadele ve arayışları neticesinde oluşturulduğunu ve insan haklarının anayasası olarak kabul edildiğini anımsattı. Oktay, Türkiye’nin beyannamenin altına imza atan ilk ülkelerden biri olduğuna dikkat çekerken şunları kaydetti:

“Türkiye; beyannamenin ruhuna uygun olarak insan haklarının en üst düzeyde tesis edilmesine, güvence altına alınarak değişen koşullara göre geliştirilip uyarlanmasına ve bu evrensel değerlerin, demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün tüm dünyada egemen olması noktasında gayretlerine kararlılıkla devam etmektedir. Bu çerçevede devlet ve millet olarak insan hak ve özgürlüklerini benimseyerek sahip olduğumuz farklılıkları sevgi, saygı ve hoşgörü ekseninde birer zenginlik olarak görme ve bu değerleri ülkemizi çok daha güçlü kılacak şekilde geleceğe taşıma azim ve kararlılığındayız. Bu duygu ve düşüncelerle; insan hakları ihlallerinin olmadığı, sevgi ve kardeşliğin egemen olduğu bir dünya temennisiyle başta milletimiz olmak üzere tüm dünya milletlerinin gününü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

 

ETİKETLER : Bartın İnsan Hakları Günü İnsan Hakları Beyannamesi EYBEY Medya Ahmet Oktay
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi