Zeren: “Kurtuluşun sırrı Kuran’da”

Saadet Partisi Çaycuma İlçe Başkanı Engin Zeren, toplumun ahlaki ve manevi anlamda bir çöküş içinde olduğunu savunurken, bu çöküşten kurtuluşun sırrının mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim’deki ayetlerde gizli olduğunu söyledi.
Bu haber 2019-12-09 10:00:51 eklenmiş ve 756 kez görüntülenmiştir.

 

Saadet Partisi Çaycuma İlçe Başkanı Zeren, yaptığı açaklamada günümüz dünyasında büyük problemlerin yaşandığı bir dönemden geçtiğimizi savunurken, Saadet Partisi teşkilatlarının aşağıda sıraladığı ayetlerde açıklanmış olan cihad emrini yerine getirme gayreti içerisinde olan teşkilatlar olduğunu ifade etti. Zeren, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biliyorum, görüyorum, duyuyorum ve yaşıyorum ki herkesin yaşadığı büyük problemlerin olduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu ahlaki ve manevi çöküşün en büyük sebebi sensin ve benim. Şimdi herkesin vebal aldığı bu dönemden kurtuluşun çözümü aşağıda sıralanmış olan Ayetlerde saklı. Allah rahmeti sonsuz olandır. Lütfen bu yazdıklarımı sadece kendi nefsine oku. Yani bu ayetler sadece sana inmiş gibi oku. Senin dermanın bizim teşkilatlarımızdadır. Bizler seni de kendimizi de kurtarmak için cihad ediyoruz. Lütfen gel Allah’ın Halifesi olduğunu hatırla ve cihad emrini yerine getir. Çünkü sen bu ülkeye, bu ülke sana muhtaç. Çünkü sen İslam’a, İslam sana muhtaç. Çünkü sen insanlığa, insanlık sana muhtaç. Gelecek sana, sen geleceğe muhtaçsın. Unutma! Lütfen hatırla ki sen üstün yaratılmış bir varlıksın. Akıl ve ilim sahibi sensin.

Sizi yeryüzünün halifeleri yapan O’dur. Size verdiklerinde sizi sınamak için kiminizi kiminize derecelerle üstün kıldı. Şüphesiz ki Rabbin, cezası pek çabuk olandır. Şüphesiz ki O, (günahları bağışlayan, örten ve günahların kötü akıbetinden kulu koruyan) Ğafûr, (kullarına karşı merhametli olan) Rahîm’dir. (6/En'âm 165)

Onlar mı daha hayırlıdır yoksa) dua ettiğinde darda kalmışın duasına icabet eden, kötülüğü gideren ve sizleri yeryüzünün halifeleri kılan (Allah mı)? Allah’la beraber başka ilah mı?! Ne kadar da az öğüt alıyorsunuz. (27/Neml 62)

Yeryüzünde sizleri halifeler kılan O’dur. Kim de küfre saparsa kendi aleyhine küfre sapmış olur. Kâfirlerin küfrü, Rableri katında (Allah’ın) gazabından başkasını arttırmaz. Kâfirlerin küfrü (kendileri için) hüsrandan başka bir şeylerini arttırmaz. (35/Fâtır 39)

Müminlerden (savaştan geri kalmasını meşrulaştıracak) özrü olmaksızın oturanlarla Allah yolunda malları ve canlarıyla cihad edenler eşit değildir. Allah, malları ve canlarıyla cihad edenleri, oturanlara derece bakımından üstün kılmıştır. (Bununla beraber) Allah hepsine güzellik vadetmiştir. Allah, mücahidleri oturanlara büyük bir ecirle üstün kılmıştır. (4/Nîsa 95)

Şüphesiz ki iman edenler, hicret edenler, malları ve canlarıyla Allah yolunda cihad edenler ve (bunları yurtlarında) barındırıp yardım edenler, işte bunlar birbirlerinin dostudurlar. İman edip hicret etmeyenler ise, hicret edinceye kadar sizinle onlar arasında bir dostluk yoktur. Şayet din hususunda sizden yardım isterlerse, aranızda antlaşma bulunan bir topluluğun aleyhine olmadıkça onlara yardım etmelisiniz. Allah, yaptıklarınızı görendir. (8/Enfâl 72)”

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Çaycuma Saadet Partisi Engin Zeren
Diğer ÇAYCUMA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi