“Yasayı, vicdanı her şeyi düşünerek çalışıyoruz”

Çaycuma Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, aralık ayı Belediye Meclis Toplantısında yaptığı konuşmada, “Çaycuma Belediyesi bugüne kadarki çalışmalarında aklı, yasayı, vicdanı her şeyi düşünerek iş yapıyor. Ben belediye meclisi üyesi arkadaşlarımdan bu yapılan karalamaları dikkate almamalarını, dışarıdaki provokasyonlardan etkilenmemelerini rica ediyorum” dedi.
Bu haber 2019-12-06 17:02:16 eklenmiş ve 831 kez görüntülenmiştir.

 

 

(Haber Merkezi) - Çaycuma Belediyesinin aralık ayı meclis toplantısı yapıldı. Belediye Meclisi üyeleri ile daire amirlerinin katıldığı toplantıda imarla ilgili konular görüşülürken, Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, özellikle yol katkı payları konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Kantarcı yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz günlerde bu yol katkı payları ile ilgili konuşmalar, görüşmeler kamuoyunda çok yer işgal etti. Bize yöneltilen en önemli şeylerden biri de, ‘Seçimden önce siz bunu bize niye söylemediniz’ şeklindeki eleştirilerdi. Değerli arkadaşlar biz o zamanki belediye meclisimizle 1 Haziran 2017 tarihinde, bunun prensip kararını almıştık. Ve biz bu kararı o kadar da düzgün almışız ki her şeyi belirtmişiz; nerelerden alınır, nasıl alınır, konuya açıklık getirmek amacıyla da örnekleme bile yapmışız. Atatürk Bulvarında bir yeri örnek almış, maliyetinin nasıl hesaplanacağını da açık açık belirtmişiz. Buradaki emlak vergileri şudur, payı dağıtımı budur, yüzde 2 si şu kadar çıkar, mükellefe mesela bin TL tahakkuk eder diye örnekleyerek kararın içerisine koymuşuz” dedi.

 

“Muhtarlar toplantı ve çalışmalarımızı yakından takip etsin”

 

Değerli muhtarlarım, Belediye Meclisimizi, belediyemizin faaliyetlerini yakından izleyin, provokasyonlara alet olmayın. Çaycuma Belediyesi bugüne kadarki çalışmalarında aklı, yasayı, vicdanı her şeyi düşünerek iş yapıyor. Çaycuma Belediyesi bugüne kadarki çalışmalarında aklı, yasayı, vicdanı her şeyi düşünerek iş yapıyor. Ben belediye meclisi üyesi arkadaşlarımdan bu yapılan karalamaları dikkate almamalarını, dışarıdaki provokasyonlardan etkilenmemelerini rica ediyorum. Belediyemizin 12 bin civarında mükellefi var. Uygulama 3500 civarında mükellefi ilgilendiriyor. Bu kadar mükelleften 3 bin küsur tanesinin yolu yapılmış. Bununla ilgili yasa var. Son derece hakkaniyetli bir şekilde hesabı kitabı yapılmış. Uygulamanın üzerinde 2 sene çalışan Mehmet arkadaşımız hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum.

 

“Diğer belediyeler uygulama yapamıyorlar”

 

Bu yetişmiş personel sayesinde hesaplamaları hakkaniyetli şekilde yapıyoruz. Her zaman söylüyorum, bazı belediyeler bu uygulamayı yapamıyor. Çünkü böyle yetişmiş personeli ve böyle düzgün kayıtları yok. Aynı zamanda da bizim kadar yaptıkları iş de yok. Çünkü bu çok böyle para tutan bir şey de değil. İddia edildiği gibi gizli saklı yapmış değiliz. Bir seferde karar çıkarmadık. Bununla ilgili daha önce prensip kararını aldık, detaylı çalışmalar yaptık, kayıtları güncelledik, tabii tüm bunlar zaman aldı ve şimdi bu Temmuz’da da net bir şekilde uygulama kararı aldık.

 

Hz. Ömer adaleti

 

2014 den beri moda oldu. Biz hem toplantılarımızı canlı yayınlıyoruz, hem de bu kararlar internet üzerinden paylaşılıyor. Bunu en azından Belediye Meclisi’mizdeki arkadaşlarımızın kafasındaki karışıklığın düzelmesi açısından açıklıyorum. Bizim kimseyi gördüğümüzde kafamızı çevirecek kafamızı bükecek bir şeyimiz yok. Kanunu hakkaniyetli bir şekilde, hatta Hz. Ömer adaletiyle uyguluyoruz. Ama uygulamanın bünyesindeki hesaplama tekniğinden kaynaklanan farklılıklar varsa da o kanunla ilgilidir. Biz bir yerden alınıp bir yerden almama lüksüne sahip değiliz. Yani ‘Efendim bizden niye alındı? Biz yerimizi gönüllü terk ettik, bizden alınmaması lazım’ diyen vatandaşlarımız var. Kanun böyle bir şey demiyor. Onu biz başka türlü uygularsak, bu sefer biz yasalar karşısında mesul oluruz. Arkadaşlarımın rahat olmasını diliyorum.”

ETİKETLER : çaycuma belediye meclisi
Diğer ÇAYCUMA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi