Çakır, destek için teşekkür etti

Belediyenin taşeron firmalarından birinde çalışırken işten çıkartılan bir kişinin bıçaklı saldırısa maruz kalan Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, olayın ardından kendisine gösterilen yakın ilgi ve alakadan dolayı herkese teşekkür etti ve “Rant için şahsi menfaat için değil , birlikte halk için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Bu haber 2019-12-06 16:53:37 eklenmiş ve 545 kez görüntülenmiştir.

 

 

(Haber Merkezi) - Başkan Çakır, önceki gece evine giderken, kendisini tehdit ettiği için şikayetçi olduğu B.Ö. adlı kişinin bıçaklı saldırısından kendi çevikliği ve komşularının yardımıyla ufak bir sıyrık alarak kurtulurken, saldırgan “silahla adam yaralama” suçundan tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Çakır, saldırının ardından kendisini arayan ve desteklerini ileten herkese yazılı bir metinle teşekkür etti. Metinde şöyle denildi:

“Teşekkürler... Şahsi menfaatlerini hukuk ve kamu yararının üstünde tutan şiddet yanlısı tutum içinde bulunan kişilere karşı sözlü, yazılı, fiziki saldırıya karşı yanımızda olan binlerce insana ve kurum temsilcilerine... CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, CHP MYK üyeleri, Milletvekilleri, Bartın Valisi Sayın Sinan Güner, Bartın Milletvekilleri Sayın Aysu Bankoğlu, Sayın Yılmaz Tunç, Amasra Kaymakamı Sayın Gökhan Gürbüzerol, Bartın il ve ilçe Belediye Başkanlarımız, il ve ilçe kamu kurumu yöneticileri, siyasi parti il ve ilçe Başkanları, sivil toplum kuruluşları yöneticileri, değerli basın mensupları, mesaj yazan, ziyarete gelen, arayan ama yoğunluktan ulaşamayan binlerce insana sonsuz teşekkürler. Ayrım gözetmeden Dünya’nın ülkemizin ve Çeşm-i Cihan Amasramızın yararına çalışma motivasyonumuzun güçlenmesine katkıda bulundunuz. Rant için şahsi menfaat için değil , birlikte halk için çalışmaya devam edeceğiz.”

 

Bilgin: “Amasra halkının hakkını yedirmeyiz”

 

CHP Amasra İlçe Başkanı Seyhan Bilgin de yaptığı yazılı açıklamada bu saldırının kurulduğu günden beri ülkenin demokratik bir yapıya kavuşması için siyasal ve sosyal alanda gayret gösteren partisinin haklılığını ortaa koyduğunu savundu. Amasra’da halkın ortak varlıklarının ve parasının “halk” yararına kullanılmasının asıl hedefleri olduğunu belirten Bilgin, şu görüşleri dile getirdi:
“Ülkemizde olduğu gibi Amasra’da da ranta dayalı bir belediyecilik anlayışı alışılagelmişti. Geçmişten günümüze uygulanan rant, bankamatik memurluğu, adam kayırmacılık, tehditle iş yaptırma dönemi artık sona ermiştir. Dün gece Belediye Başkanımız Recai Çakır’a yapılan saldırı geçmişte Amasra’nın yanlış yönetilmesinin bir sonucudur. Biz bu tehlikeleri bilerek bu göreve talip olduk. Amacımız da Amasra halkının haklarını  kimseye yedirmemektir.Bu tür tehdit ve saldırılar özelinde ne Recai Çakır’ı ne de CHP’yi yıldıramaz. Amasra halkı ile birlikte Recai Çakır’ı yalnız bırakmayarak ilkeli, halkçı, şeffaf ,cesur belediyeciliğimize devam edeceğimizi ve bundan sonraki yasal sürecin de takipçisi olacağımızı belirtir; Amasra Belediye başkanımıza yapılan bu menfur saldırıdan dolayı geçmiş olsun deriz.”

ETİKETLER : recai çakır amasra saldırı
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi