Jandarma erleri yemin etti

Bartın İl Jandarma Komutanlığı’nda acemi eğitimlerini tamamlayan 1999/4-1 Dönem Devre Kaybı Erler, düzenlenen törenle and içti.
Bu haber 2019-12-06 16:50:00 eklenmiş ve 3604 kez görüntülenmiştir.

 

 

EREN SARIKAYA

Bartın Kültür Merkezinde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İl Jandarma Komutanı Albay Fahri Semiz’in konuşması ile devam etti. Albay Semiz, erlerin içecekmleri andın vatan ve millet sevgisi, vazife, namus ve şeref anlamına geldiğini, dürüstlüğün, emir ve kanunlara  mutlak itaatin ifadesi olduğunu söyledi. Albay Semiz, sözlerini özetle şöyle sürdürdü:

“İçeceğiniz kutsal askerlik andı ile vatan hizmeti görevini, sizden önceki büyüklerinizden devralacak, askerlik süresince bu kutsal nöbet hizmetini en iyi şekilde yerine getirecek ve sizden sonraki kardeşlerinize gururla ve onurla devredeceksiniz. Bu günden itibaren; hürriyet ve bağımsızlığımızın, vatanımızın bütünlüğünün ve dahi devletimize, vatanımıza, milletimize ve şanlı bayrağımıza olan aşkımızın ifade bulduğu, hepimize emanet olan Türkiye Cumhuriyeti’nin inançlı, kararlı bir savunucusu ve her an göreve hazır bir kanun ordusu olan jandarma teşkilatının bir ferdi olarak, birlik ve beraberlik ruhu içinde yemininize bağlı kalıp, Bartın’da emniyet ve asayişi sağlayacak ve her türlü suç ve suçlulara karşı mücadele edeceksiniz.

 

“Ne kadar gurur duysanız az”

 

Bu itibarla; devletimize ve asil milletimize mahcup olmadan, kutsal vatanımıza ve şanlı bayrağımıza olan sonsuz aşk ve kadirşinas milletimize hizmetkar olma şuuru ve üstlendiğiniz vazifenin sorumluluğunun her daim bilincinde olarak layıkıyla yürütebilmek uğrunda; Bartın il jandarma komutanlığı olarak başta ben olmak üzere gece-gündüz demeden, asla yorgunluk bilmeden tam bir amaç ve hedef birliği içerisinde, içişleri bakanlığımızın ‘güvenli Türkiye’ vizyonu doğrultusunda emrinde görev yaptığımız mülki ve adli amirlerimiz ile paydaş kurumlarla mükemmel bir uyum ve koordine içerisinde, yüksek kaliteden ödün vermeden insanımız odaklı ve vatandaşımızın memnuniyetini esas alan anlayış içerisinde görevlerinizi başarıyla yerine getirecek, bu yolda hep birlikte kararlılıkla yürüyecek ve bu ulvi vazifemizi devletimize, milletimize ve şehit kanlarıyla sulanmış kutsal vatanımıza karşı bir borç, en önemli şiarınız olarak görecek, varlığınızla gücümüze güç katacaksınız. Milletimin evvel Allah medar-ı iftiharı olacak, şüphesiz ki hepimizi gururlandıracaksınız. Kıymetli aileler; yaklaşık dört hafta önce, kutsal vatan görevini ifa etmek için bizlere emanet ettiğiniz evlâtlarınız, temel askerlik eğitimini başarıyla tamamlayarak, karşınızda sarsılmaz bir irade ile dimdik durmakta ve sizlerin huzurunda yemin etmek için hazır bulunmaktadır. Bu görkemli tabloyu oluşturarak, sizleri yüksek bir heyecan ve coşku ile selâmlayan güzide evlâtlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır.

Sevgili Mehmetçikler; görevinizi en iyi şekilde yapacağınızdan, kanun ve nizamı, doğruluğu ve dürüstlüğü, hak ve adaleti daima rehber edineceğinizden ve yemininize sadık kalacağınızdan hiç kimsenin şüphesi yoktur. Türkiye Cumhuriyeti sizlerin omuzlarında daima yükselecek ve bayrağımızı, kutsal vatan toprakları üzerinde sonsuza kadar dalgalanmaya devam edecektir. İçeceğiniz and sonrasında, biz sizlere vatanı emanet edeceğiz. Size Bartın’ı, size Amasra’yı. Size Ulus’u, size Kurucaşile’yi, size Kozcağız’ı, size Abdipaşa’yı, size Hasankadı’yı, size İnkumu’nu, size Arıt’ı, size Kızılelma’yı emanet edeceğiz. Size insanlığı, biz size dünyanın en onurlu, en şerefli, belki de insanlığın son kalesi olan bir medeniyeti Anadolu medeniyetini, bu milletin dinini, inancını, manevi değerlerini, hayatını, faziletini, aile duygusunu, anne baba sevgisini ve vicdanımızı emanet edeceğiz. Yolunuz ve bahtınız açık olsun, Allah ayağınıza taş değdirmesin yiğitler!”

Okunan şiirler ve Kınalı Hasan’ın hikayesinin anlatıldığı kısa film gösterimi sonrasında ise acemi eğitimini tamamlayan erler yemin ettiler.

ETİKETLER : jandarma er yemin töreni
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi