Eğitimci tutum ve davranışlarının önemi anlatıldı

3 Aralık Dünya Engelliler Haftası kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Özürlüler Eğitim Dayanışma Vakfı (ÖZEV) tarafından “Eğitimci tutum ve davranışlarının, sosyal duyarlılık ve farkındalık açısından önemi” konulu panel düzenlendi.
Bu haber 2019-12-04 10:52:20 eklenmiş ve 174 kez görüntülenmiştir.

 

(Haber Merkezi) - Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panele Bartın devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm.Dr. Beyhan Güner,  Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı (ÖZEV) Mütevelli Heyeti Başkanı Saime Toptan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Mahmut Şahin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsa Kıral, Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Spor Kulübü Derneği Başkanı  Berna Şengün, Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şubesi Başkanı Ferit Kurulan, okul müdürleri, rehber öğretmenler ve Bartın Üniversitesi öğrencileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Panel öncesinde Beyhan Güner ve beraberinde katılımcılar tarafından Bartın Gündüzlü Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü’nden hizmet alan engelli bireylerin ve Bartın Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü’nden hizmet alan çocukların yapmış olduğu resim ve el işi sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın  okunmasının ardından panelin açılış konuşması Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı (ÖZEV) Mütevelli Heyeti Başkanı Saime Toptan tarafından yapıldı.

Panelde KKTC Yakın Doğu Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Gönül Akçamete ile Milli Eğitim Bakanlığı  Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel  Müdürlüğünde Uzman  Büşra Şeyma Biçen Kartal konuşmacı olarak katıldı.

Panel, katılımcıların sorularının panelistler tarafından yanıtlanmasıyla son buldu.

ETİKETLER : halk eğitim panel
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi