Çaycuma Gönüllüleri meyve bahçesi kuruyor

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde emekli öğretmen Nilgün Çelik’in başını çektiği Çaycuma Gönüllüleri tarafından, Yaşam Park’a imece yoluyla kurulacak olan meyve bahçesi için “dikili taşta benim de emeğim olsun” diyen herkes destek vermeye çağırıldı.
Bu haber 2019-12-03 15:16:44 eklenmiş ve 519 kez görüntülenmiştir.

 

 

ÖZLEM KELEZOĞLU

Çaycuma’da Emekli Öğretmen Nilgün Çelik’in çağrısıyla bir araya gelen Çaycuma Gönüllüleri, Çaycuma Belediyesinin Filyos Irmağı’nın kenarında oluşturduğu Yaşam Park’ta meyve bahçesi kuruyor. Bahçenin bir kent imecesi ile kurulacağı açıklanırken, imeceye katılan herkesin adı bir ağaca asılacak. Dileyen sevdiklerinin adına da ağaç dikerek isimlerinin yaşamasını sağlayacak. 21 Aralık Cumartesi ağaç dikimi yapılacak imeceye son katılım tarihi 14 Aralık olarak açıklandı. Katılmak isteyenlerin proje koordinatörü Nilgün Çelik ile iletişime geçmesi istendi. Elma, erik, kiraz, kayısı, şeftali, armut, nar ve hünnap gibi meyvelerinin dikileceği imecede katılım 20 TL olarak belirlendi. İmece çalışması ile ilgili olarak yapılan açıklamada şöyle denildi:


Haydi İmece’ye!

 

“Çaycuma’da bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Filyos Irmağı’nın kenarına, kent gönüllülerinin emeği ve katılımıyla meyve bahçesi kuruyoruz. Çaycuma Belediyesinin bambaşka bir görünüme kavuşturduğu Yaşam Park’ı kent imecesiyle, meyve bahçesine çeviriyoruz. Bizlerin soluklanma alanı olan Yaşam Park, kurdun, kuşun karıncanın da hayat bulduğu mekân olacak. İmeceye katılan herkesin adı asılan plaketle bir ağaçta yaşayacak. Çaycuma’da herkesin bir dikili ağacı olacak. Dileyenler sevdiklerinin adını da ağaçlarda yaşatabilecek. Bu imecede ‘Ben de varım’ diyor, kentin sizin emeğinizle güzel olduğunu düşünüyorsanız, haydi imeceye.”

ETİKETLER : çaycuma meyve bahçesi
Diğer ÇAYCUMA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi