Başkan, fedakarlık ve katkı çağrısı yaptı

Engelli bireylerin yaşadıkları mahrumiyeti en aza indirgemenin insani sorumluluğun doğal sonucu olduğunu belirten Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Her insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğini unutmadan, engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek ve taleplerini cevapsız bırakmamak için her fedakârlık yapılmalı ve her katkı verilmelidir” dedi.
Bu haber 2019-12-03 11:29:47 eklenmiş ve 767 kez görüntülenmiştir.

 

 

(Haber Merkezi) – Akın, “3 Aralık Dünya Engelliler” günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, engelli vatandaşlarımızın duygu, düşünce ve dilekleri üzerinde daha fazla düşünülmesi gereken bir zaman diliminde olunduğunu belirtirken şu görüşleri dile getirdi:

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün onları daha iyi anlamak ve içinde bulundukları sosyal, psikolojik ve ekonomik durumu derinden kavramak için iyi bir fırsat sunacağına inanıyorum. Engellilerimizin yaşadığı doğuştan veya sonradan oluşan fiziksel veya zihinsel bir engelin yol açtığı mahrumiyetleri ve sorunları en aza indirmek her şeyden önce insani sorumluluğumuzun doğal bir sonucudur. Ayrıca toplumsal bilinç ve bilgi düzeyinin artırılmasıyla birlikte engelli olmanın manası daha iyi anlaşılacak; yardımlaşma, dayanışma ve karşılıklı ilgi düzeyinin yükselmesiyle de engelli olmanın baskısı her açıdan hafifletilebilecektir. Her insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğini unutmadan, engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek ve taleplerini cevapsız bırakmamak için her fedakârlık yapılmalı ve her katkı verilmelidir. Onların rahatı ve huzuru için herkes özveride bulunmalı; zorda kalan, çaresizce bekleyen, umutsuzca duran kim varsa yardım ve şefkat eli mutlaka uzatılmalıdır. Bartın Belediyesi olarak bu samimi niyet ve düşüncelerimizden asla ödün vermeyerek her şart altında engelli vatandaşlarımızın yanında olmaya ve onların problemlerini kökünden bitirmek için her desteği vermeye devam edeceğiz. Bu duygularla, aynı dünyayı, aynı şehri ve aynı hayatı paylaştığımız engelli vatandaşlarımızın “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nü kutluyor, her zaman yanlarında ve emirlerine amade olduğumuzu bilmelerini istiyorum.”

ETİKETLER : 3 aralık 3aralık dünya engelliler günü cemal akın
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi