ENGEL’SİZ’SİNİZ!

Sosyal yaşamda, iş yaşamında kendilerine çok zor yer bulan ve çeşitli güçlüklerle karşılaşan engellilerin farkına varmamız, onlarla birlikte yaşadığımızı unutmamamız gerekiyor.
Bu haber 2019-12-03 11:25:51 eklenmiş ve 21596 kez görüntülenmiştir.

 

 

Bunun için de onları sadece 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde yaptığımız sosyal paylaşımlarla ya da yapılan açıklamalarla değil, yılın 365 günü hatırlamalı, günlük yaşamın her alanında onların sorunlarına çözüm üretebilmek için kafa patlatmalı, onlara hayatın kenarında değil tam ortasında olduklarını hissettirmeliyiz.

Peki bunu yaşadığımız kent olan Bartın’da yapabiliyor muyuz? Bu sorunun yanıtı kimine göre ‘evet’ kimine göre ise ‘hayır’ olacaktır elbette.

Engellilerin sadece Bartın’da değil Türkiye genelinde ihtiyaçlarına tam anlamıyla karşılık verilebildiğini söylemenin mümkün olmadığı herkesin malumu. İşte tam da bu noktada EYBEY Medya ve Yayımcılık Ltd. Şti. bünyesindeki gazeteler olarak Bartın’ın durumun neresinde olduğunu bir nebze olsun gösterebilmek, biraz empati yaparak engelli vatandaşlarımızın kent yaşamında ne gibi zorluklar yaşadıklarına basit örneklerle mercek tutabilmek adına kendimizi onların yerine koyduk ve hem tekerlekli sandalye ile hem de görme engelli bastonu ile Bartın sokaklarını dolaştık.

Amacı bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek, yapılanları artısıyla eksisizye gözönüne koyarak bu konudaki toplumsal farkındalığı arttırmak olan video haberimizi EYBEY Medya’nın Facebook’taki hesabında bulabilirsiniz.

ETİKETLER : 3 aralık 3aralık dünya engelliler günü eybey medya
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi