Yeni Başkan Ayla Kalaycı oldu

Çaycuma Kent Konseyi Kadın Meclisi Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Yapılan oylama neticesinde Ayla Kalaycı, Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin yeni Başkanı olurken, Çaycuma Kent Konseyi Başkanı Tuğrul Dereli, Kent Konseyi’nin ve kadınların kent yönetimindeki önemine dikkat çekti.
Bu haber 2019-12-03 11:01:00 eklenmiş ve 5488 kez görüntülenmiştir.

 

ÖZLEM KELEZOĞLU

Çaycuma Kent Konseyi binasında gerçekleştirilen Kadın Meclisi Genel Kurulu’na Çaycuma Kent Konseyi Başkanı Tuğrul Dereli ve Yürütme Kurulu üyeleri de katıldılar. Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Kuruluna Çaycuma Kent Konseyi Başkanı Tuğrul Dereli, Kadın Meclisi’nin görev alanları hakkında bilgi verdi ve şunları söyledi:

“Kadın Meclisi’nin görev alanları, kadınların girişimci, araştıran, üreten bireyler olmalarını desteklemek ve bireysel inisiyatiflerini geliştirmek, kadınların kent ve kadın sorunları konusunda bilinçlendirmelerini ve bu doğrultuda politikalar, projeler oluşturulmasında aktif ol almalarını sağlamak, kentin ihtiyaçlarını belirleyerek sürdürülebilir kalkınma  hedefleri doğrultusunda çözüm önerilerini üretmek ve yaşama geçirmek. Toplumsal cinsiyet eşitliği kavramının farkındalığını artırmaya yönelik çalışmalar yapmak, kadınların toplumsal yaşamının her alanında söz sahibi olmasını sağlayacak çalışmalar yapmak ve birlikte çalışma alışkanlığını kazandırmak, kadınların hakları, çocuk hakları, insan hakları ve çevre konusunda duyarlılıklarını artırmak ve bunların toplumun yayılmasında katkıda bulunmaktır.

 

 

“Kent gelişiminde kadının gücü önemli”

 

Kadın gücü ve emeğinin her yerde olduğu gibi kent konseyimizde de büyük bir önemi var. Kentin gelişmesi ve modernleşmesi için yapılan projelerin hayata geçmesinde, çevrenin korunması için yapılan etkinliklerde, kadın emeğinin değerlendirilmesi ve uygulamalarının yerleştirilmesinde, kentimizin aidat duygusunun geliştirilmesinde kadınlarımızın rolü büyüktür. Bu nedenle genel kurulumuzun Çaycuma Kent Konseyi ve Çaycuma için hayırlı olmasını birlik, beraberlik ve verimli bir şekilde geçmesini diliyorum.”

 

 

Başkan ve Yürütme Kurulu üyeleri belirlendi

 

Dereli’nin konuşması sonrasında yapılan oylama sonucunda Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanlığı’na Ayla Kalaycı seçildi. Yürütme Kurulu Üyeleri ise şu isimlerden oluştu:

“Seda Uzaldı, Songül Odabaş, Ayten İnaloğlu, Yeliz Alagöz, Süreyya Sağlam Kabacı, Merve Sesli, Nurten Özdemir, Yonca Girgin, Nurşen Kerçin.”

 

Kalaycı teşekkür etti

 

Seçimin ardından kısa bir teşekkür konuşması yapan Ayla Kalaycı, yeni yönetimin hayırlı olmasını dilerken, Kadın Meclisi olarak Çaycuma ve Çaycumalı kadınlar adına yararlı ve ses getiren projeler ile çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Çaycuma Çaycuma Kent Konseyi Tuğrul Dereli Ayla Kalaycı
Diğer ÇAYCUMA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi