Çaycuma Devlet Hastanesi ilklere imza atıyor!

Zonguldak Çaycuma Devlet Hastanesi, her geçen gün ferahlayan fiziki alanlarının yanı sıra verilen sağlık hizmetinin kalitesi ile de adından bahsettirmeyi sürdürüyor. Hastanenin başarılı Uzman Doktorlarından Volkan Tutuş, biri 50, diğeri de 62 yaşındaki iki kadın hastasını Çaycuma’da ilk kez gerçekleştirilen zorluk derecesi yüksek ameliyatlarla sağlığına kavuşturmayı başardı.
Bu haber 2019-12-02 09:20:44 eklenmiş ve 1369 kez görüntülenmiştir.

 

ÖZLEM KELEZOĞLU

1 yılda 500 başarılı ameliyat

 

Yaklaşık 1 yıldır Zonguldak Çaycuma Devlet Hastanesi’nde çalışmakta olan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Volkan Tutuş, bugüne kadar 500 başarılı ameliyat gerçekleştirerek Çaycumalılara hizmet vermeyi sürdürüyor.

 

Ters omuz protezi ile eski günlerine döndü

 

Ortopedi alanında Çaycuma Devlet Hastanesi’nde ilklere de imza atan Uzm. Dr. Tutuş’un, son dönemde sağlığına kavuşturduğu isimlerden biri de 62 yaşındaki Fahriye Ayvaz oldu. Dr. Tutuş, Ayvaz’ın sağ omzunda bulunan Rotator Cuff Artropati’ye bağlı artroz (omuz kaslarının çalışmamasına bağlı omuz kireçlenmesi) için Reverse Omuz Protezi (Ters Omuz Protezi) ameliyatı gerçekleştirdi. Çaycuma Devlet Hastanesi tarihinde ilk kez yapılan bu ameliyat, ülkemiz genelinde de çok az gerçekleştirilen bir ameliyat olarak dikkat çekiyor. Başarılı geçen ameliyatın ardından ağrıları geçen Fahriye Ayvaz adlı hasta devam eden fizik tedavi sürecinde eskiden kaybettiği omuz hareketlerini tekrar kazanmanın mutluluğunu yaşıyor.

 

 

Mokaizplasti kemik-kıkırdak nakli

 

Dr. Tutuş’un bir diğer bayarılı operasyonu ise 50 yaşındaki Nuran Bilgin adlı kadın hastasına yaptığı kemik-kırırdak nakli oldu. Bu ameliyat da Çaycuma Devlet Hastanesi tarihinde ilk kez gerçekleştirilen bir ameliyat olarak hastanenin başarı sayfasına işlenirken, femur lateral kondilde osteokondral lezyon (femur kemiğinin dış kısmındaki kıkırdak dokuda meydana gelen hasar) tanısı konulan hastaya Mozaikplasti (Otolog Osteokondral Transplantasyon) Kemik-Kıkırdak Nakli başarıyla gerçekleştirildi. 

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Çaycuma Çaycuma Devlet Hastanesi Volkan Tutuş
Diğer ÇAYCUMA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi