Peyzajcılar, bu çalıştayda buluşacak

Bartın Üniversitesinde Peyzaj Mimarlığı Bölümü tarafından 5-7 Aralık 2019 tarihleri arasında Ağdacı Kampüsü Konferans Salonunda ‘Peyzaj Mimarlığı Akreditasyon Çalıştayı’ gerçekleştirilecek. Çalıştaya ulusal ve uluslararası çapta isim yapmış peyzajcılar ve akreditasyon konusunda yetkin isimler biraraya gelecek.
Bu haber 2019-11-30 13:06:56 eklenmiş ve 901 kez görüntülenmiştir.

 

 

ERDEM TABAKOĞLU

 

TÜBİTAK tarafından da desteklenen Çalıştay kapsamında, alanında yetkin ve önemli kişiler Bartın’a gelerek çeşitli konularda sunumlar yapacaklar. Çalıştay için Bartın’a gelecek olan isimler arasında Mississippi Devlet Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı ve aynı zamanda Amerikan Peyzaj Mimarlığı Eğitmenler Birliği (CELA) Başkanı Prof. Sadık Artunç da bulunuyor. Prof. Artunç, “ABD'de Peyzaj Mimarlığı Programlarının Akreditasyonu: LAAB Akreditasyon Kriterleri ve uygulamaları” konusunda konuşma yapacak.

Çalıştay’da sunum yapmak için Bartın’a gelecek olan diğer önemli isimler ve yapacakları sunumların başlıkları ise şöyle:

“Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu Üyesi, TED Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Öktem Vardar “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi ve Akreditasyon”, İTÜ Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Meltem Erdem Kaya, PEMDER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Veli Ortaçeşme, Cup Studio Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cemil Aktaş “Sektör Nasıl Bir Mezun Arar?”, MÜDEX Akreditasyon Yöneticisi Z. Serhan Başer “Öğretim Programlarının Akreditasyonunda MÜDEK Deneyimi”, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Temsilcisi Ayhan Koçer “Program Akreditasyonu ve Akreditasyon Kuruluşları”, Hollanda - Le-Notre Institute kurumundan Jeroen de Vries “Hollanda ve Avrupa Düzeyinde Akreditasyon Uygulamaları ve Mesleki Tanınırlık”, Almanya Erfurt Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Gert Bischoff “Peyzaj Mimarlığı/Planlama Okullarının Akreditasyonu : Almanya Deneyimi”

“Peyzaj Mimarlığı Akreditasyon Çalıştayı”nın açılış toplantısı, 5 Aralık 2019 Perşembe günü saat: 09.30’da Ağdacı Kampüsü Konferans Salonu’nda yapılacak.

ETİKETLER : peyzaj çalıştay
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi