MTA ekibi Hasankadı’da inceleme yaptı

Hasankadı Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu’nun yerel seçimler öncesinde sıraladığı vaatler arasında yer alan, yaratacağı istihdamın yanı sıra belde ekonomisine sağlayacağı katma değer nedeniyle de takdir toplayan “eskiden Hasankadı’da var olan kömür ocağının yeniden açılması” yönünde ilk somut gelişme dün yaşandı. Hasankadı’daki kömür varlığı ilgili araştırma yapmak üzere Ankara’dan gelen Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) mühendis ve teknik arama ekibi bölgede inceleme yaptı.
Bu haber 2019-11-26 16:42:10 eklenmiş ve 921 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Hasankadı Belediye Başkanı Şeref Emiroğlu, beldemizdeki kömür rezervi ile alakalı olarak araştırma ve inceleme yapmak üzere Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nden (MTA) mühendis ve teknik arama ekibinin geldiğini duyurdu. Emiroğlu’nun verdiği bilgiye göre sözkonusu ekip, Şabankadı Mahallesi, Demirciler Kümeevleri Ziraat mevkiinde bulunan alanda inceleme yaptı ve incelemek üzere numuneler aldı.

 

 

“Varsa bulup çıkartacağız”

 

Emiroğlu, teknik ekibin incelemesine ilişkin rapor sürecini de yakından takip edeceklerini belirtirken, “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımızın Doğu Akdeniz’de yapılan doğalgaz arama çalışmaları için tabir ettiği gibi ‘Varsa muhakkak bulacağız ve bulduğumuzu da çıkaracağız’ inşallah” dedi. 

ETİKETLER : Bartın Hasankadı MTA kömür Şeref Emiroğlu
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi