Güner: “Kadın, şiddete değil hürmete layık olandır”

Bartın Valisi Sinan Güner, kadınların temel hak ve özgürlüklerinin kullanımını engelleyen, toplumsal kaynaklardan yararlanmalarını sınırlandıran, genel olarak toplumsal ve ekonomik gelişme üzerinde olumsuz etkiler yapan kadına yönelik şiddetle, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkin bir mücadele sürdürüldüğünü belirtirken, “Kadın şiddete değil hürmete en çok layık olandır” dedi.
Bu haber 2019-11-26 16:19:35 eklenmiş ve 667 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın protokolü, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde, Vali Güner ve eşi Uzm. Dr. Beyhan Güner’in katılımıyla Mika-Der Çocuk Evleri Sitesi’nde bir araya geldi. Belediye Başkanı Cemal Akın, Baro Başkanı Ferhat Parlatır, İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş, Jandarma Alay Komutan V. Yıldırım Özbay, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür​ü Mahmut Şahin, Kadın Dayanışma Derneği, Bartın Barosu, Bartın Belediyesi Kadın Çalışmaları temsilcisi, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı personeli ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarında çalışan personelin katıldığı programda kadına yönelik şiddetle mücadele alanındaki uygulamalara ilişkin istişarelerde bulunuldu.

 

 

Programda konuşan Vali Güner, Türk toplumunun anaya, babaya ve eşine hayırlı olanın, toplumun en hayırlı kişisi olduğuna inanan bir kültüre sahip olduğuna dikkat çekerken, şunları söyledi:

“Her nerede olursa olsun, hanımlar bizim annelerimiz, eşlerimiz, kardeşlerimiz, halalarımız, teyzelerimiz, üzerine toz kondurmadığımız kız evlatlarımızdır. Kadın şiddete değil hürmete en çok layık olandır. Kadınların temel hak ve özgürlüklerinin kullanımını engelleyen, toplumsal kaynaklardan yararlanmalarını sınırlandıran, genel olarak toplumsal ve ekonomik gelişme üzerinde olumsuz etkiler yapan kadına yönelik şiddetle, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkin mücadele edilmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün dünyada ve ülkemizde kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesine katkı sağlayacak çalışmalara ışık tutması temennisi ile tüm kadınlarımızın mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir dünyada yaşamalarını diliyorum.”

ETİKETLER : Bartın MikaDer kadına yönelik şiddet Sinan Güner
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi