Rektör Uzun, Tarım Orman Şurası’na katıldı

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen, “3. Türkiye Tarım Orman Şurası” kapanış programına katıldı.
Bu haber 2019-11-25 10:44:34 eklenmiş ve 187 kez görüntülenmiştir.

 

 

(Haber Merkezi) - Tarım ve Orman Bakanlığınca düzenlenen “3. Türkiye Tarım Orman Şurası” kapanış programı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Millet Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. “Ortak akıl buluşması” temasıyla düzenlenen şurada, Türkiye’nin tarım ve ormancılığının 25 yıllık vizyonunu çizmek üzere yola çıkan Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 60 maddelik sonuç bildirgesi açıklandı.

Tarım ve Orman Bakanlığının kısa, orta ve uzun dönem stratejilerinin belirlenmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen kapanış toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir konuşma yaparak 15 yıl aradan sonra düzenlenen toplantının gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 ayrı çalışma grubunda bitkisel üretimden hayvan sağlığına, desteklemeden gıda güvenliğine, orman hukukundan balıkçılık ürünlerine, tarımda teknolojik dönüşüme kadar çok geniş bir yelpazede kısa, orta ve uzun vadeli stratejilerin belirlendiğini dile getirerek, ülkemizin tarım ve ormancılığının geliştirilmesinde şuranın önemli katkılar sunacağını ifade etti.

“3. Türkiye Tarım Orman Şurası” kapanış programına katılan Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ise 81 ilde düzenlenen toplantılarla 50 binin üzerinde görüşün iletilerek kısa, orta ve uzun vadeli stratejilerin belirlendiğini çalışmanın hayırlı olmasını diledi.

Rektör Uzun, “Tarım ve Orman Bakanlığımızın öncülüğünde 81 ilde ve her kesimden alınan görüşler neticesinde Türk tarımı ve ormancılığıyla ilgili oldukça verimli bir çalışma gerçekleştirilmiştir. Ortak aklın temel alındığı çalışma sonucunda ortaya konulan vizyon ile tarım ve ormancılık alanında ülkemizin kısa, orta ve uzun vadede stratejiler belirlenmiştir. İnanıyorum ki diğer alanlarda olduğu gibi tarım ve ormancılık alanında da gösterilen bu gayretler ülkemizin kalkınmasına değer katacak, lider ülke olma yolunda ciddi katkılar sunacaktır. Bu düşüncelerle daha müreffeh bir gelecek için durmadan çalışan ve bizleri hep daha iyisi için yüreklendiren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca tarım, orman ve hayvancılık alanında ülkemizin geleceğini aydınlatacak stratejilerin belirlenmesinde büyük gayret gösteren ve her zaman destekleriyle yanımızda olan Saygıdeğer Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’ye, Bakan Yardımcılarımız Sayın Akif Özkaldı, Sayın Fatih Metin, Sayın Mehmet Hadi Tunç ve Sayın Mustafa Aksu’ya da teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Bartın Üniversitesinin tüm bileşenleriyle ülkemizin kalkınmasına değer kattığını da belirten Rektör Uzun, “Bartın Üniversitesi olarak bütüncül aklın bir ürünü olarak ‘Bartın Üniversitesi 2019-2023 Stratejik Planı’nı hazırlayarak, bu doğrultuda bölgemizden başlayarak ülkemizin gelişimine katkı sunmaya devam ediyoruz. Zengin orman varlıklarıyla bilinen Batı Karadeniz Bölgesinde, Bartın Orman Fakültemiz başta olmak üzere tüm birimlerimizle koordineli çalışmalar yürütüyoruz. Ayrıca Türkiye’nin en büyük 5 yatırımından biri olan Filyos Vadisi Projesi’ne akademik insan gücümüzle katkı sunmak için büyük gayret gösteriyoruz. Hem bölgemizin hem de ülkemizin lojistik imkânlarını güçlendirecek dev projeyle ilgili akıllı bir sistem oluşturularak dünyadaki örneklerinin üstünde bir limancılık hizmeti verilmesi için stratejiler oluşturuyoruz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak ve ülkemizin kalkınma hamlesine destek olmak hedefiyle çalışmalarımıza durmadan devam edeceğiz.” diye konuştu.

ETİKETLER : rektör uzun. tarım toplantı cumhurbaşkanı
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi