Tarım’da eğitimler aralıksız sürüyor

Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, açmış olduğu kurslar ile ilimizdeki çiftçilerin ihtiyaç duyduğu teknik ve bilimsel desteği vermeyi aralıksız olarak sürdürüyor.
Bu haber 2019-11-25 10:43:40 eklenmiş ve 704 kez görüntülenmiştir.

 

 

(Haber Merkezi) – Bu kapsamda Merkeze bağlı Tasmacı Köyü’nde 21 kursiyerin katılımı ile 6 gün sürecek yeni bir budama kursu açıldı. Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; İl Müdürlüğü’nün toplantı salonunda 37 kursiyerin katılımı ile 11 gün sürecek olan mantar yetiştiriciliği, Akgöz Köyü’nde ise 24 kursiyerin katılımı ile açılan ve 19 gün sürecek olan fındık yetiştiriciliği kursları da halen devam ediyor.

Eğitime devam edilen üç kurs da “İstihdam Garantisiz Kurslar” kapsamında, Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Bartın Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Bartın Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü ile imzalanan protokol çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün konuya ilişkin açıklamasında şu bilgilere yer verildi:
“Kurslarda eğitimi İl Müdürlüğü personeli Ziraat Mühendisleri Nebi Kalaycı , Mutlu Keleş, Semra Alkan Ziraat Teknikeri Gültekin Veren tarafından verilmektedir.

Kurslarda çiftçilerimizin bitkisel ve hayvansal üretim gerçekleştirilirken, tüm kaynakları etkili verimli kullanımını, tarımsal üretimin sürdürülebilir, ekonomik, verimli ve çevreye zarar  vermeyecek bir şekilde yapılmasını, güvenilir gıdaya ve kaliteli tarım ürünlerine erişilebilirliği, toprak, bitki ve su kaynaklarının korunması bilincinin oluşturulması ve ilimiz çiftçilerinin yaşam standardını yükseltilmesi hedeflenmektedir. Kurslarımızda teorik bilgilerle birlikte pratik ve uygulamalı eğitimde verilmektedir.

2019 yılı içinde, Hayvan Bakım ve Besleme, Süt Sığırı Yetiştiriciliği, Zirai Mücadele, Arı Yetiştiriciliği, Besi Sığırcılığı, Temel Kesme Çiçekçilik, Koyun Yetiştiriciliği gerçekleştirilmiştir. Gerçekleştirilen 13 kursta 275 kursiyere eğitimler verilmiştir.

Bu 3 kursumuzda toplam 82 çiftçimize eğitim verilmektedir. Kursiyerlerimize başarılar diliyoruz.”

ETİKETLER : bartın tarım il müdürlüğü eğitim
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi