Kadınlar eşit ve özgür yaşamak istiyor!

Pek çok sivil toplum kuruluşunun üyesi olan kadınların biraraya gelerek oluşturdukları Bartın Kadın Platformu, “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Dayanışma Günü” olan 25 Kasım’da, eski Belediye önünde “eşit ve özgür yaşam” taleplerini dile getirmek için basın açıklaması yapacak.
Bu haber 2019-11-25 09:24:20 eklenmiş ve 785 kez görüntülenmiştir.

 

 

NİLÜFER ŞAHİN PİŞKİN

 

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Dayanışma Günü, ülke genelinde olduğu gibi Bartın’da da kutlanacak. Bartın Kadın Platformu, bu özel gün dolayısıyla Hükümet Caddesi üzerindeki eski Belediye binası önünde bir basın açıklaması yapacak. Bartın’daki tüm kadınları “Yaşamak istiyoruz!” sloganı ile basın açıklamasına katılmaya davet eder Bartın Kadın Platformu yetkilileri, konuya ilişkin olarak yaptıkları açıklamada şunları dile getirdiler:
“Şiddete karşı hep birlikte ses çıkarmak için haydi kadınlar sokağa! Yaşamak İstiyoruz! Sadece Ekim ayında 36 kadın, erkek şiddeti ile aramızdan ayrıldı. Emine Bulut’un ‘Ölmek İstemiyorum’ çığlığı hiçbirimizin kulağından silinmedi. En temel hakkımız olan yaşam hakkımız için ‘Yaşamak İstiyoruz’ diyerek sokaklara davet ediyoruz.

Sokaklarında özgürce dolaşabileceğimiz, erkek şiddeti ile katledilmediğimiz, şiddete ve tacize uğramadığımız bir ülkenin sokaklarında bir kadın olarak korkusuzca yaşamak istiyoruz. Gece eve dönerken ne giydiğimizi, eve varacağımız saati, şiddete uğradığımızda polisin/devletin kadını yargılayıp yargılamayacağını düşünmek istemiyoruz.

 

“Dayanışmayla varoluyoruz”

 

Yalnız Değiliz! Yaşadığımız her türlü şiddetin karşısında kadın dayanışmasıyla varoluyoruz. Bizi yaşatan, umut veren kadınların birbirine uzattığı ellerimiz… 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Dayanışma Günü’nde Bartın’da sokağa çıkıyoruz!”

ETİKETLER : kadına yönelik şiddet mücadele
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi