2020 Yılı Performans Planı kabul edildi

İl Genel Meclisi, uzun soluklu Kasım ayı toplantılarına aralıksız devam ediyor. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığındaki toplantılarda son olarak 2020 Yılı Performans Planı görüşülerek oybirliği ile kabul edildi.
Bu haber 2019-11-23 10:35:44 eklenmiş ve 504 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Bartın İl Genel Meclisi, Kasım ayı toplantılarının 14. oturumunu yine Kenan Dursun’un başkanlığında gerçekleştirdi. Başkan Dursun, 5302 sayılı özel idare kanunu gereği Kasım ayı toplantılarının bütçe görüşmelerine denk gelmesi nedeniyle 20 gün olarak planlandığını söyledi. 2020 Mali Yılı Performans Planı’nın komisyon raporları doğrultusunda genel görüşmelere başlandığını belirten Dursun, 11 gündür de Meclis’te gerçekleştirilen tüm müdürlüklerin genel görüşmelerinin 21 Kasım Perşembe günü itibariyle tamamlandığını açıkladı.

 

 

Bu kapsamda performans planında yapılan ilave ve değişikliklerin aynı şekilde çalışma ve yatırım programlarına yansıyacağını açıklayan Dursun, o nedenle bütçenin omurgası olarak nitelendirilen bu çalışmayı meclis olarak son derece önemsediklerini belirtti.

Kenan Dursun’un verdiği bilgiye göre; 55 milyon TL olarak belirlenen 2020 Mali Yılı Performans Planı’nın Müdürlükler bazında dağılımı da yapıldı. Özkaynak 55 milyon TL, dış kaynak 126 milyon 341 bin 599,55 TL, toplamda da 181 milyon 341 bin 599,55 TL olarak oybirliğiyle kabul edildi. Dursun, “Müdürlüklerimizin ödenek dağılımı ile ilgili açıklamaları çalışma ve yatırım programının genel görüşmelerinden sonra kamu oyuyla paylaşacak.  11 gündür yoğun tempoyla yürütülen çalışmalara katkı sağlayan Meclis üyelerimize ve idaremizin tüm çalışanlarına ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

ETİKETLER : Bartın Bartın İl Genel Meclisi Kenan Dursun 2020 Performans Planı
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi