Çaycuma tam bir çocuk dostu kent olacak

Çocuk Belediye Başkanı Nisanur Yıldırım, “Biz Çaycuma’da çok mutluyuz, ilçemiz, çocuklara çok şey sunuyor. Ama ne yazık ki birçok yer, çocukların en temel haklarını karşılamaktan bile çok uzak. Biz bununla yetinmeyeceğiz, çalışmalarımızla tam bir çocuk dostu kenti ortaya çıkaracağız” dedi.
Bu haber 2019-11-23 10:29:28 eklenmiş ve 443 kez görüntülenmiştir.

 

ÖZLEM KELEZOĞLU

Çaycuma Çocuk Belediyesi Meclisi, Belediye Başkanı Nisanur Yıldırım başkanlığında toplandı. Okullara verilen ara tatil nedeniyle üyelerinin büyük bölümü ilçe dışında olduğu için organ seçimlerinin bir sonraki toplantıya ertelendiği mecliste, çalışma ilkeleri ve çocuk hakları günü üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. Çocuk Başkan Yıldırım, Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu (UNICEF) tarafından yayımlanan Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin çalışmalarına kaynaklık edecek belgelerden birini oluşturacağını söyledi. Yıldırım, şöyle konuştu:

 

 

“Çevremizde bu sözleşmeye aykırı şeyler varsa bunu gidermeye, ilgililerin eksikleri tamamlamasını sağlayacağız. Sözleşmenin yayımlanışının 30. yılını kutluyoruz. Biz Çaycuma’da çok mutluyuz, ilçemiz, çocuklara çok şey sunuyor. Ama ne yazık ki birçok yer, çocukların en temel haklarını karşılamaktan bile çok uzak. Biz bununla yetinmeyeceğiz, çalışmalarımızla tam bir çocuk dostu kenti ortaya çıkaracağız.

 

Hayvanlar sürekli kapatılamaz

Hayvan hakları alanında da çalışacağız. Bazı kişiler hayvanlardan korkuyor. Sokaklarda dolaşan köpeklerin toplanarak barınaklara kapatılmasını istiyor. Belediye yetkililerinden bunun suç olduğunu öğrendik. Belediyenin yasalara göre görevi sokak hayvanlarının bulundukları ortamda sağlıklı şekilde yaşamalarını sağlamak. Bunun aksine yapılan her hareket suç oluşturuyor. Hayvan barınakları, hayvanların toplanarak kapatılacağı yerler değil, tedavi ve bakımlarının yapılması için geçici olarak misafir edildiği yerlerdir. Buraya getirilen hayvanların tedavisinin yapılıp kısırlaştırıldıktan sonra alındıkları yere geri bırakılması gerekmektedir” dedi.

 

 

Başkan Yıldırım ve diğer Belediye Meclis üyeleri toplantının ardından Belediye Başkan Vekili Serhat Dereli’yi ziyaret ederek bir süre görüştü.

 

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Çaycuma Çaycuma Belediyesi Çocuk Meclisi Nisanur Yıldırım
Diğer ÇAYCUMA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi