Uzun, aday öğrencilere BÜ’yü anlattı

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Ankara’da düzenlenen ‘Üniversite Tercih ve Kariyer Fuarı’na katılarak aday öğrencilerle bir araya geldi.
Bu haber 2019-11-18 12:47:52 eklenmiş ve 1681 kez görüntülenmiştir.

 

 

(Haber Merkezi) - Ankara’da düzenlenen ‘Üniversite Tercih ve Kariyer Fuarı’na katılan Bartın Üniversitesinin standı yoğun ilgi gördü. Çok sayıda devlet, vakıf ile özel üniversitelerin yer aldığı fuar, Ankara Anfa Altınpark’da gerçekleştirildi.  İki gün süren fuarda Bartın Üniversitesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden Öğr. Gör. Burak Ceylan da yer alarak, katılımcıları bilgilendirdi.

 

Rektör anlattı, öğrenciler dinledi

 

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un da katıldığı fuarda, lise son sınıf öğrencileri, aileleri ve rehber öğretmenlerine bilgiler verildi. Rektör Uzun’un tek tek soruları cevaplandırdığı fuar kapsamında, Bartın Üniversitesinin 9 fakülte, 1 yüksekokul, 3 meslek yüksekokulu ve 3 enstitüsünde yer alan programlar anlatıldı.

Ayrıca katılımcılara Bartın Üniversitesinin yurt dışı eğitim olanakları, çift anadal ve yandal uygulamaları konusunda sunduğu fırsatlar da aktarılarak, kaliteli eğitim ortamı, güvenli şehir, sosyal hayat ve konaklama imkânlarının önemine vurgu yapıldı.

 

Öğrenci odaklı üniversite BÜ

 

Fuarda Rektör Uzun’u karşılarında gören ziyaretçiler, şaşkınlıklarını gizleyemeyerek duydukları memnuniyeti dile getirdi. ‘Öğrenci odaklı üniversite’ olduklarını ifade eden Rektör Uzun, “Bartın Üniversitesi olarak öğrencilerimizi tüm çalışmalarımızın merkezine alıyoruz. Onlarla birlikte çıktığımız yolculukta, hem birey ve hem de kurum olarak sınırlarımızı genişletiyor ve ufkumuzu daha da ileriye taşımak için gayret gösteriyoruz. Derslerle sınırlı olmayan bir öğrenme ortamında öğrencilerimizi ‘Seyircisi değil, aktörü ol’ sloganıyla geleceğe en iyi şekilde hazırlıyoruz. Aldığımız sportif ve akademik başarıların yanında kurumsal kimliğimize katkı sunan öğrencilerimizle de gurur duyuyoruz. Böylece aday öğrencilerimize de bu başarının bir parçası olmalarını ve Bartın Üniversitesi ailesinin bir bileşeni olmalarını tavsiye ediyoruz” diye konuştu.

ETİKETLER : rektör uzun ankara aday öğrenciler
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi