Çaycuma İYİ Parti’nin kayyum davası başladı

Çaycuma İYİ Parti kurucu üyesi ve delegesi olan Şenol Akbaş’ın Çaycuma İYİ Parti İlçe Yönetimi’ne kayyum atanması istemiyle açtığı davanın ilk duruşması yapıldı. İYİ Parti Çaycuma İlçe Başkanı Sebahattin Durmuşoğlu, “Bunlar hangi sıfatla bu davayı açtılar?” diyerek davanın reddini talep etti. Dava 20 Ocak 2020’ye ertelendi.
Bu haber 2019-11-15 09:14:31 eklenmiş ve 3877 kez görüntülenmiştir.

 

ÖZLEM KELEZOĞLU

Akbaş: “Amacımız parti içi barışı sağlamak”

 

Çaycuma 1. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında taraflar ve avukatları hazır bulundu. Davacı Şenol Akbaş, kayyum adaylarının belirlenerek İlçe yönetiminin belirlenmesi için vakit geçirilmeksizin kongre yapılmasını talep ettiklerini söyledi. Amaçlarının küskünleri ve dargınları ortadan kaldırarak parti içi barışı bir an önce tesis etmek olduğunu ifade eden Akbaş, bunun içinde davayı açtıklarını söyledi.

 

Durmuşoğlu: “Hangi sıfatla?”

 

İYİ Parti Çaycuma İlçe Başkanı Sebahattin Durmuşoğlu ise savunmasında kayyum davasını açan üyeler için “Bunlar hangi sıfatla davayı açtılar?” diyerek davanın reddini talep etti. Durmuşoğlu’nun İYİ Parti Genel Merkez’in zaten kongreye ilişkin kara aldığını ve 1 Şubat 2020 tarihinin açıklandığını söylemesi üzerine Mahkeme Başkanı İYİ Parti Genel Merkezi’nden böyle kararın olup olmadığına dair resmi evrak istenmesini kararlaştırarak duruşmayı 20 Ocak 2020 tarihine erteledi.

 

Atanmış değil seçilmiş başkan istiyorlar

 

İYİ Parti kurucu üyeleri, İlçe Başkanı Sebahattin Durmuşoğlu’nu savunmasındaki kendilerine yönelik ifadelerinden dolayı kınarken atamayla değil seçimle gelen bir başkan ile yola devam etmek istediklerini ifade ettiler.

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Çaycuma İYİ Parti Sebahattin Durmuşoğlu Şenol Akbaş kayyum davası
Diğer ÇAYCUMA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi