Tunç, Arıt’ta ziyaretlerde bulundu

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki AK Parti Bartın İl Başkanı Turan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve bazı teşkilat mensuplarıyla birlikte, Bartın Merkez Arıt’ı ziyaret ederek, esnaflara hayırlı işler diledi. Arıt bölgesi muhtarlarıyla da buluşan Tunç, inşaatı devam eden Arıt-Bartın yolundaki çalışmaları inceleyerek çalışanlara kolaylıklar diledi.
Bu haber 2019-11-12 16:47:41 eklenmiş ve 1597 kez görüntülenmiştir.

 

Muhtarlarla buluştu

 

Milletvekili Tunç, Arıt’a yaptığı ziyaretler kapsamında Bartın Arıt ve Çevre Köylerinin muhtarları ile biraraya gelerek, Arıt bölgesi muhtarlarına KÖYDES programı başta olmak üzere, hükümetlerinin ve il özel idaresinin bölgeye yönelik çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu. Milletvekili Tunç, Arıt Kapalı Spor Salonu’nun tamamlayarak hizmete açıldığını belirterek, Arıt ve çevre  köylerine hizmet veren Arıt Aile Sağlığı Merkezi, 112 acil istasyonu başta olmak üzere Arıt çayı  taşkın koruma çalışmalarının tamamlandığını, Arıt'ın kanalizasyon, içme suyu çalışmalarını, alt ve üst yapı çalışmalarını gerçekleştirdiklerini ifade etti.

 

 

Çöme Boğazı geçişinin maliyeti 100 Milyon TL’den fazla

 

Bartın-Arıt yolundaki çalışmalar hakkında bilgiler veren Tunç, “Bartın-Çöme Boğazı Arıt yolunun en çetin kesimi. Meydana gelen heyelan sonrasında bu kesim için ayrıca ihale yapıldı. Fore kazıklarla güçlendirilen yolun bu kesiminde jeoduvarlar yapılarak yol hizmete açıldı. Arıt yolunun sadece Çöme Boğazı geçişinin maliyeti 100 milyon TL’yi aşıyor. Zor arazi şartları nedeniyle çok sayıda menfez, duvar ve sanat yapılarına sahip olan Bartın-Arıt yolu ve Aydın Köyü’ne kadar tamamı kamulaştırma bedelleri hariç 200 milyon TL’yi aşıyor” dedi.

 

 

Yol inşaatı sürüyor

 

 Milletvekili Tunç Arıt-Bartın yolundaki  devam eden inşaat çalışmalarını ziyaret ederek, çalışanlara kolaylıklar diledi. Burada yaptığı açıklamada da Aydınlar-Arıt yolunu tamamlandığını fakat Bartın-Arıt karayolu çalışmalarında yüklenici firmadan kaynaklanan gecikmeler olduğunu ifade eden Milletvekili Tunç, “Firmanın iflas etmesi nedeniyle çalışmaların gecikti yeniden yolu ihale ettik fakat mahkeme süreçleri uzadığı için gecikmeler oldu, süreç tamamlandı inşaat çalışmaları yeniden başladı” diye konuştu.

 

 

Muhtarlar ve Arıtlı vatandaşlar da Tunç’un ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirirken Arıt ve çevre köylerine yapılan yatırımlar için de teşekkür ettiler.

ETİKETLER : Bartın Arıt AK Parti Yılmaz Tunç
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi