Çaycuma’nın Manda yoğurdu Kastamonu’da tanıtıldı

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta içinde Kastamonu’da düzenlenen Coğrafi İşaretlerde Farkındalığın Artırılması Bölge Toplantısı’na katılarak “Çaycuma Manda Yoğurdu”nun tanıtımını gerçekleştirdi.
Bu haber 2019-11-12 14:57:43 eklenmiş ve 735 kez görüntülenmiştir.

 

Çaycuma TSO; Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 5-6 Kasım tarihlerinde Kastamonu’da gerçekleştirdiği “Coğrafi İşaretlerde Farkındalığın Artırılması Projesi Kastamonu Programı”na katılım sağlayarak “Çaycuma Manda Yoğurdu” ile ilgili girişimleri ve yaşanan gelişmeleri paylaştı.

 

 

Kastamonu Üniversitesi Ahmed Yesevi Konferans Salonu’nda yapılan program açılışının ardından “Coğrafi İşaretler” konulu kısa film gösterimi yapıldı. Daha sonra ise “Kırsal Kalkınmada Coğrafi İşaretlerin Yeri” konulu panel gerçekleştirildi. Toplantı vesilesiyle kurulan stantlar aracılığıyla da katılımcılara bölgemizdeki yöresel ürünler de hakkında detaylı bilgiler verilerek tanıtımlar yapıldı.

Toplantıya katılan Çaycuma TSO Genel Sekreter Yardımcısı Recep Acar da, hem katıldığı toplantılarda hem de açılan “Çaycuma Manda Yoğurdu” standında Çaycuma TSO’nun bu ürüne coğrafi işaret alma konusunda gerçekleştirdikleri girişimler ve edindikleri tecrübeler hakkında bilgiler aktardı. 

ETİKETLER : Bartın Kastamonu Zonguldak Çaycuma Çaycuma TSO manda yoğurdu coğrafi işaret Kastamonu Üniversitesi
Diğer ÇAYCUMA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi