Modern barınak 4 Aralık’ta ihale edilecek!

Bartın’da uzun yıllardır eksikliği hissedilen ve yapılması beklenen “Geçici Hayvan Bakım Evi” yapım işinin, 4 Aralık 2019 tarihinde ihaleye çıkartılacağı bildirildi.
Bu haber 2019-11-08 09:20:01 eklenmiş ve 636 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Başıboş sokak hayvanlarının sağlıklı bir ortamda kontrol altında tutulmaları amacıyla yapımı planlanan Geçici Hayvan Bakım Evi, Bartın Merkez ilçe Uğurlar Köyü sınırları içerisinde 19 bin 130 metrekarelik ormanlık alanda inşaa edilecek. Söz konusu arazi için harita, plana esas etüt raporu ve resmi kurum alanı (Hayvan Barınağı) amaçlı Uygulama İmar Planı hazırlatılıp İl Genel Meclisine sunuldu. 15 Nisan 2019 tarihinde de İl Genel Meclisi tarafından İmar Planları onaylandı. Sonrasında da konu ile ilgili statik, mimari, elektrik, tesisat projeleri ve ödenek teminine esas yaklaşık maliyet hesabı hazırlandı. Onaylı Uygulama İmar Planı’nda resmi kurum alanı (Hayvan Barınağı) yapılaşma koşulları emsal: 1.00, yükseklik: 6.50m olacak şekilde planlandı.

 

 

İl Özel İdaresi tarafından inşaat projeleri hazırlanırken ilgili genelgeler doğrultusunda dosya Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne gönderildi. Buradan gelen olurun ardından da proje hazırlıklarına başlandı.

Bartın Valiliği, önceki gün sosyal medya platformu Facebook ve resmi internet sayfası aracılığıyla projenin sanal ortamdaki çizimlerine ve kısa bir bilgiye yer vererek projeye ilişkin iinşaat yapım ihalesinin 4 Aralık 2019 tarihinde yapılacağını duyurdu. Valilik sözkonusu duyurusunda, “Projenin hibe ile olan kısmı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce karşılanacaktır” bilgisine de yer verdi.

 

ETİKETLER : Bartın Bartın İl Özel İdare Hayvan Barınağı Geçici Hayvan Bakım Evi
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi