Alkışlar, Amerikan Kültür’ün miniklerine

Bartın Özel Amerikan Kültür Koleji’nin minik öğrencileri, çok anlamlı ve bir o kadar da herkese örnek olması gereken projeye imz attı. 1/B sınıfı öğrencileri, öğretmenleri ve ebeveynlerinin destekleri ile yaptıkları kuş yuvalarını TOKİ Çamlı Park Mesire Alanı’na yerleştirerek kuşların zorlu kış şartlarını bir nebze olsun rahat geçirmelerine yardımcı olmaya çalıştılar.
Bu haber 2019-11-06 17:21:23 eklenmiş ve 3584 kez görüntülenmiştir.

 

 

TOLGA AKINER

Yaşları ve boyları küçük ama ufukları ve yürekleri bazen şetişkinlerden bile büyük olan çocuklar zaman zaman ortaya eylem ve söylemleriyle biz yetişkinlere örnek olacak davranışlar sergileyebiliyorlar. Bunlardan biri de geçtiğimiz günlerde Bartın Özel Amerikan Kültün Koleji’nin 1/B öğrencileri tarafından ortaya kondu.

Amerikan Kültür Koleji 1/B sınıfı öğrencileri doğa ve hayvan sevgisini dikkat çekmek amacıyla hayata geçirdikleri “Sen de Bir Yuva Ol” projesi kapsamında kuş yuvaları yaptılar. Sınıf Öğretmenleri Nilüfer Sertlek ve velilerinin desteği ile kendi boyadıkları kuş yuvalarını TOKİ Çamlı Park Mesire alanına yerleştiren öğrenciler bu duyarlı davranışları ile başta okul müdürleri Turgut Engin olmak üzere herkesin takdirini kazandılar. Turgut Evngin, okulda eğitim gören tüm öğrencilere müfredat gereği verilmesi gereken bilgilerin ve işlenmesi gereken konuların yanı sıra hemen her fırsatta iyi, çevresine ve yaşadığı topluma duyarlı bir insan olmanın önemini aşılamaya çalıştıklarını da belirtirken, öğrencilerinin böylesine güzel projelerle öğretilerinin karşılığını kendilerine vermelerinden dolayı duyduğu memnuniyeti de dile getirdi ve hepsini tebrik etti.

 

ETİKETLER : amerikan kültür koleji
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›