Çaycuma’da yaşamak ayrıcalıktır!

Çaycumalı Saniye Gedik'in alışveriş yaparken kaybettiği pazar çantası, Çaycuma Belediyesi Temizlik İşleri personeli tarafından tonlarca çöpün içinden bulunarak kendisine teslim edildi. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent kantarcı, "Çaycuma'da yaşamak ayrıcalıktır" dedi.
Bu haber 2019-11-04 09:10:02 eklenmiş ve 206 kez görüntülenmiştir.

 

Saniye Gedik adlı vatandaş, Çaycuma’nın Velioğlu Mahallesi’ndeki bir çöp konteynerinin yanına koyduğu Pazar çantasının kaybolduğunu görünce na yapacağını bilemedi. İçinde nüfus cüzdanı, telefonu ve ilaçları da bulunan Pazar çantasının Çaycuma Belediye ekipleri tarafından çöpler toplanırken kamyona yüklenerek çöp toplama merkezine götürdüler. Saniye teyzenin Belediye’deki Beyaz Masa’ya başvurması üzerine çöp toplama merkezinde tonlarca çöpün arasından bulunan çanta sahibine teslim edildi. Saniye teyze yetkililere teşekkür ederken, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Çaycuma’da yaşamak ayrıcalıktır” diyerek kentte çözülümeyecek hiç bir sorun bırakmamakta kararlı olduklarını vurguladı.

 

Bir anlık dalgınlıkla unuttu

 

Saniye Gedikli adlı vatandaş içinde cüzdanı, nüfus kâğıdı, telefonu ilaçları da bulunan pazar çantasını Velioğlu Mahallesinde bulunan bir çöp konteynırının yanına bıraktı ve belki de bir anlık dalgınlıkla başka işlerini görmek için oradan uzaklaştı. Bu sırada konteynırı boşaltmak için gelen Çaycuma Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çantayı da çöp kamyonuna koyarak çöp toplama merkezine götürdü.

 

 

Beyaz Masa’dan yardım istedi

 

Bir süre sonra çantasının kaybolduğunu fark eden Gedikli, Beyaz Masa’ya müracaat ederek yardımcı olunmasını istedi. Beyaz Masa görevlisinin ekipleri bilgilendirmesi üzerine Velioğlu Mahallesi’nin çöplerinin yüklendiği kamyon dikkatli bir şekilde boşaltılarak içindeki çanta çıkarıldı. Daha sonra kendisine haber verilen Saniye Gedikli Saha Sorumlusu Metehan Kılınç’dan çantasını teslim aldı. Gedikli tonlarca çöpün arasından çantasını çıkararak kendisine teslim eden belediye temizlik görevlilerine teşekkür etti.

 

 

Kantarcı: “Çaycuma’da yaşamak ayrıcalık”

 

Çaycuma Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Çaycuma’nın insani açıdan pek çok güzelliğin yaşandığı güzel bir kent olduğunu belirterek şunları söyledi:

“İnsani dokumuz dünyadaki ve ülkedeki tüm olumsuzluklara karşın hiç bozulmadan kendisini koruyor. Gözü, karnı tok halkımız hakkı olmayan bir şeye asla elini uzatmıyor. Bu açıdan çok güvenlikli de bir kent. Çaycuma Belediyesinin anons sisteminden, mesela, sık sık ‘Bir miktar para bulunmuştur’ anonsları duyuluyor. Ben bu anonsu duyunca çok mutlu oluyorum. Bu anonsun yapıldığı daha kaç yer kalmıştır açıkçası merak da ediyorum. Bu kez da bir vatandaşımız çöp konteynırının yanına çantasını bırakmış. Ekiplerimiz de onu çöp zannedip araca koymuş. Durumu fark eden vatandaşımız Beyaz Masa’ya müracaat etmiş. Temizlik ekibi de tonlarca çöpün içinde arayarak çantayı bulmuş ve sahibine teslim etmiş. Vatandaşımızın cüzdanı, kimliği, telefonu ve ilaçları da bulunan çantasını bulunca çok mutlu olmuş. Vatandaşımızın mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Ben bu çabayı göstererek Çaycuma’da yaşamanın ayrıcalık olduğunu gösteren arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.”

ETİKETLER : Bartın Çaycuma Bülent Kantarcı kayıp çanta
Diğer ÇAYCUMA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi