Müftülük, üniversiteli gençler yararına kermes düzenledi

Bartın Müftülüğü Gençlik Hizmetleri Koordinatörlüğü, geliri üniversite öğrencilerinin eğitiminde kullanılmak üzere, Cumhuriyet Meydanı’nda kermes düzenledi. Kermeste din görevlileri ve ailelerinin hazırladığı ikramların yanı sıra Kur’an Kursu öğrencileri tarafından hazırlanan yöresel yemeklerde Bartınlıların beğenisine sunuldu.
Bu haber 2019-11-04 09:01:08 eklenmiş ve 1738 kez görüntülenmiştir.

 

NİLÜFER ŞAHİN PİŞKİN

2019-2020 yılı eğitim öğretim döneminde de üniversite öğrencilerine yönelik faaliyetleri sürdüren Bartın Müftülüğü Gençlik Hizmetleri Koordinatörlüğü, geçtiğimiz günlerde, bir kermes ile yine üniversite öğrencilerine destek oldu. Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan kermese vatandaşların ilgisi de yoğun oldu.

 

Sosyal sorumluluk projesi

 

Bartın İl Müftü Yardımcısı Hatice Yazıcıol, sosyal dayanışmanın en güzel örneklerinden biri olan kermese ilişkin olarak gazetemizi de bünyesinde bulunduran EYBEY Medya’ya yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:
“Bartın Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü çalışmalarımızda öğrencilerimiz için kullanmak üzere finans olması amacıyla kermes yapmaya karar verdik. Bu konuda bizlere destek olan tüm Diyanet çalışanlarımıza, kursiyer öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Herkes kendi görevlerinin haricinde de burada kermesimizde gönüllü olarak çalışıyor. Bir bakıma bu kermesimiz de bir sosyal sorumluluk ve sosyal dayanışma projesidir. Kermesimiz Cuma günü sabah 07.30’da açıldı, akşam saat 22.00’a kadar devam etti. Tüm arkadaşlarımız burada bir dakika oturmadan gönüllü bir şekilde çalıştı. Fedakarca çalışan tüm personelimize de minnettarız.

 

 

Doğru bilgi, sağlam inanç, güzel ahlak

 

Gençlik Koordinatörlüğümüz ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik olarak, onların din ile maneviyatla ilgili sağlam kaynaklarla buluşmaları noktasında Diyanet İşleri Başkanlığı’mızın oluşturduğu bir çalışmadır. Türkiye çapındaki tüm Müftülüklerimizde Gençlik Koordinatörlüklerimiz var. Doğru bilgi hedefimiz, sağlam inanç amacımız, güzel ahlak misyonumuzdur. Neşeyi ve huzuru Rabbine kullukta bulan bir gençlik yetiştirmek vizyonumuzdur. Alanında uzman kişilerle öğrencilerimiz, gençliğimiz için buradayız. Gençlik çalışmalarına gönül veren Diyanet görevlileriyiz. Gençlerimizi inanç, ahlak ve ibadet bütünlüğü içerisinde her türlü kötü davranış kalıpları ve bağımlılıklardan uzak tutmayı hedefliyoruz. Gençlerimizin ve öğrencilerimizin sevgiyle, dimağlarının bilgiyle aydınlanmasını istiyoruz ve çalışmalarımıza bekliyoruz. Esentepe Bilal-i Habeşi Camii altında bulunan Diyanet Gençlik Merkezi’mize tüm gençlerimizi, öğrencilerimizi davet ediyoruz.

 

“Hizmetlerimiz sürüyor”

 

Biz Bartın’da köylerimizi gruplandırarak Bartın Gençlik Koordinatörlüğü altında bölge koordinatörlükleri oluşturduk. İletişim ve organizasyon konusunda bu anlamda çok verimli bir çalışma oluyor bizim için. Bu anlamda Müftülük personeli arkadaşlarımız da sahadaki arkadaşlarımız da büyük bir özveriyle çalışıyorlar. Öğrencilerimizle yaptığımız çalışmalarımız da devam ediyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda Manevi Rehberlik Hizmeti’miz, Gençlik Merkezi’nde haftalık sohbet programlarımız, sabah namazı buluşmalarımız, özel gün ve gecelere yönelik programlarımız, kitap kritiklerimiz, yarışmalarımız ve sportif faaliyetlerimiz var.

 

 

Kardeşlik Köprüsü

 

Tüm bunların yanında daha birçok proje ve çalışmamız var. Bunlardan birisi; ‘Kardeşlik Köprüsü’ projemizdir. Yurt dışından Bartın’a gelen üniversite öğrencilerimizin hem Bartın’ı tanıtmak hem de şehirle, insanlarımızla onları kaynaştırmak için onlarla bir araya geliyoruz. Önümüzdeki günlerde Bartın’a güzel isimleri davet ederek onları misafir etmek istiyoruz. Bu programlarımız da tüm öğrencilerimize ve Bartın halkımıza açık olacak şekilde düzenlenecek. Bu noktada da gençlerin gündeminde olan, onların dikkatini çeken isimleri belirleyip inşallah davetlerimizi gerçekleştirerek gençlerimizin kültürel gelişimlerine destek sağlamak istiyoruz. Bartın’dan ayrıldıklarında içlerinde güzel anılar kalsın istiyoruz. En önemlisi de İslami doğru kaynaklardan öğrenmelerini amaçlıyoruz.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Müftülüğü kermes
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi