Tunç, BÜ’nün Kutlubey Kampüsü’nü gezdi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsü’nde Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun ile birlikte incelemelerde bulundu.
Bu haber 2019-11-04 08:55:23 eklenmiş ve 1043 kez görüntülenmiştir.

 

Milletvekili Tunç ve beraberindekiler Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsünde yapımı tamamlanarak hizmete giren Bartın Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Eğitim binası ve açık kapalı spor tesisleri ve inşaat çalışmaları devam eden Bartın Üniversitesi Rektörlük Hizmet Binası inşaatında, Bartın Üniversitesi Kütüphane Binası inşaatında incelemelerde bulundular.

 

 

Tercih edilen bir üniversite oldu

 

Rektör Uzun’un Üniversitedeki çalışmalar hakkında bilgi verdiği ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Tunç, Bartın’ı Üniversite Kenti yaptıklarını söyledi. Tunç, “2008 yılında kurduğumuz ve 3 fakülteyle eğitim-öğretime başlayan Bartın Üniversitesi, bugün 9 fakülte, 4 yüksekokul, 3 enstitü, 589 akademik, 385 idari personel ve yaklaşık 18 bin öğrencisiyle bugün dev bir üniversiteye dönüştü. Üniversitemizin bin 200 dönümlük yeni yerleşke alanında yeni binaları hızla yükselmektedir. Bartın Üniversitemizin merkez kampüsü dışında Ulus ilçemize yüksekokul, Kurucaşile ilçemize de meslek yüksekokulu kazandırdık.  Yeni yatırım ve atılımlarla Üniversitemiz büyümeye devam ediyor” dedi.

 

 

Daha yeşil bir kampüs için...

 

Milletvekili Tunç, Rektör Uzun ile birlikte “Sürdürülebilir Yeşil Kampüs” çalışmaları kapsamında birçok yeniliğin hayata geçirildiği Kutlubey Kampüsü’ndeki yetişkin ağaç dikimi çalışmalarını da inceledi.

 

 

Rektör Uzun ziyaretlerinden ve Bartın Üniversitesi’ne verdiği destekten dolayı Milletvekili Tunç’a teşekkür etti.

ETİKETLER : Bartın AK Parti Yılmaz Tunç Bartın Üniversitesi Orhan Uzun Kutlubeyyazıcılar Kampüsü
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi