AK Parti’nin eski ve yeni il başkanları Ankara’da buluştu

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, beraberindeki eski İl Başkanları Yaşar Arslan ve Sinan Öztabak ile, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, AK Parti’nin ülke genelindeki eski ve yeni tüm il başkanlarının katılımı ile gerçekleştirilen toplantıya katıldılar.
Bu haber 2019-11-01 09:41:35 eklenmiş ve 333 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla 2001 yılından bu tarafa AK Parti teşkilatlarında emek vermiş tüm isimlerle “kucaklaşma” adı altında bir proje başlatıldı. İlk olarak ülkü genelindeki tüm il başkanlıklarında yönetici olarak görev yapmış isimlerle buluşmalar gerçekleştirildi. Çalışma kapsamında il başkanları eski teşkilat üyelerinden partiye kırgınlığı olanların gönlünü almaya, dertlerini dinleyip çözüm bulmaya çalıştı. Bu buluşmaların ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti kurulduğundan beri il başkanlığı yapmış tüm isimleri Genel Merkez’e davet etti. Salı günü TBMM’deki AK Parti Grup Toplantısı sonrasında parti genel merkezinde yapılan toplantıya ilimizi temsilen AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, eski İl Başkanları Yaşar Arslan ve Sinan Öztabak ile birlikte katılarak istişarelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıdaki konuşmasına Ağustos 2001’den bu yana AK Parti teşkilatlarında görev alanlara şükranlarını sunarak, hayatını kaybedenlere de Allah’tan rahmet dileyerek başladı. Erdoğan özetle şöyle konuştu:

“Kongrede kendimizi yenileyeceğiz”

 

“AK Partilinin eskisi-yenisi olmaz, çünkü AK Partili olmak demek sadece bir partinin rozetini taşımaktan ibaret değildir. AK Parti’de görev yapan il başkanlarının hepsini, aktif herhangi bir görevleri olsun ya da olmasının, davamızın neferleri, ebedi temsilcileri olarak görüyorum. Dünya değişirken, bölgemiz değişirken, Türkiye değişirken AK Parti olarak bu sürecin lokomotifliğini yapma görevi yine bizlere düşüyor. Muhtemelen önümüzdeki yıl sonuna doğru yapacağımız büyük kongremizde milletimizin işaret ettiği şekilde kendimizi yenileyecek, kararlılığımızı bileyecek, enerjimizi de tazeleyeceğiz. Ardından da 2023 yılına kadar olan seçimsiz dönemi en iyi şekilde değerlendirerek hep birlikte AK Parti’yi çok daha ileri bir noktaya taşıyacağız.

 

 

“Gelecek seçimleri değil nesilleri düşünüyoruz”

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde başarı çıtası yüzde 50’nin üzerine çıktı. Milletimize ve kendimize güvendiğimiz için çıtayı iddialı bir seviyeye çıkarttık. Eğer tek derdimiz iktidarımızı sürdürmek olsaydı, eski sistemde bunu çok daha kolayca yapabilirdik. Ama biz ülkemizin istikbalini, milletimizin beklentilerini, demokrasimizin ihtiyaçlarını dikkate alarak tarihimizin en köklü yönetim reformunu hayata geçirmeyi tercih ettik. Gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşünen bir partinin başka türlü hareket etmesi zaten mümkün değildir.

 

Yeniden doğanların partisi

 

AK Parti Genel Merkezi koordinasyonunda şehirlerin her birinde il başkanlarından başlayarak partiye hizmet etmiş herkesi yeniden bir araya getirecek bir gönül seferberliğini başlatacağız. AK Parti her dem yeniden doğanların partisidir. Bu partiyi kuran, yaşatan, bugünlere getiren ve inşallah geleceğe de taşıyacak olan milletimizin bizatihi kendisidir. Milletimizle aramızdaki gönül bağı inşallah hep devam edecektir. Türkiye’ye 17 yıllık iktidarımızda nasıl çağ atlattıysak, inşallah 2023 hedeflerimize de ulaştıracağız. Yeter ki işte şu salondaki muhabbet iklimini koruyalım, kuvvetlendirelim, daha da yaygınlaştıralım. Bu konuda sizlere çok önemli görevler düşüyor. Her birinizin tecrübenizle, birikiminizle, müktesebatımızla, vizyonunuzla AK Parti’ye ve Türkiye’ye daha çok hizmetler yapabileceğinize yürekten inanıyorum.

 

 

“Saldırıları püskürttük”

 

Büyük başın derdi büyük olur. Türkiye büyüdükçe imkânları ve kazanımlarıyla birlikte dertlerimiz de büyüdü. Ülkemiz son 6 yıldır kesintisiz saldırılara maruz kaldı. Ama bu saldırıların tümünü püskürttük, tehditleri kaynağında kurutmak üzere ileriye atıldık. Barış Pınarı Harekâtı’nı yapmamızın tek sebebi; işte o terör koridorunu, o terör devletini kurmak isteyenlerin başına oraları geçirme niyetidir, bunu başardık, bunu hallettik.

 

HDP’ye üstü kapalı gönderme

 

Aynı şekilde içeride de Güneydoğu’da, kısmen Doğu’da devlet kurma girişimleri olmadı mı? Oldu. Kongrelerinde bayrağımızı duvara asmaktan çekinenler, Türk bayrağına orada kongrelerinde yer vermeyenler, İstiklal Marşı’mızı okumayanlar, okutmak istemeyenler bedelini ödediler mi? Ödediler. Bundan sonra da ödetiriz, ödetmeye devam ederiz.

 

Bizi yolumuzdan döndüremezler

 

Barış Pınarı Harekâtı’nın devam ediyor. Şayet bize verilen sözler yerine gelir, sınırlarımız teröristlerden arındırılır tahkimatlar yıkılırsa ne âlâ…Son terörist de ortadan kalkana kadar takibe devam edeceğiz. Türkiye’nin söylediğini yapabilecek iradeye, imkâna ve kararlığa sahip olduğunu her halde tüm dünya görmüştür. Ne tehditler, ne şantajlar, ne de sinsi oyunlar bizi yolumuzdan döndüremeyecektir. Çünkü biz petrolün veya paranın değil milletimizin istiklali ve istikbali ile ülkemizdeki Suriyelilerin evlerine güven içinde dönüşlerinin peşindeyiz. Davası hak olanın yardımcısı Allah’tır. Hak olan davada zafer de muhakkaktır. Biz davamızın haklılığına da, zaferimize de tüm kalbimizle inanıyoruz.”

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti teşkilatlarının yoğun bir çalışma içerisinde olacağına dair inancını vurgularken de, tüm Parti teşkilatlarının suistimallere ve yolsuzluklara karşı hassasiyet içerisinde olmasını istedi.

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı da, böylesine önemli bir toplantıya katılmaktan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile biraraya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, toplantının ve alınan kararların AK Parti ve Türkiye için hayırlı olsamını diledi. 

ETİKETLER : Bartın Ankara AK Parti Recep Tayyip Erdoğan Turhan Kalaycı Yaşar Arslan Sinan Öztabak
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi