Saadet Partisi, model değişikliğine gidiyor!

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, hafta sonunda Ankara’da gerçekleştirilecek olan Saadet Partisi 7. Olağan Büyük Kongresi’nde ülkemizin içinde bulunduğu iç ve dış sorunların yanı sıra ekonominin tüm boyutlarıyla masaya yatırılacağını söyledi.
Bu haber 2019-10-30 18:49:00 eklenmiş ve 3536 kez görüntülenmiştir.

 

 

NİLÜFER ŞAHİN PİŞKİN

Kongrede parti yapılanması ve teşkilatlanma ile ilgili önemli bir değişikliğe de gideceklerini ifade eden Yurtbay, çok değişik kesimlerden partinin Genel İdare Kurulu’na isimlerin dahil olacağını kaydetti. Yurtbay, “Önümüzdeki süreçte çok ciddi komisyonlar kurulacak. Bu komisyonlarda ekonomiden dış politikaya, iç politikadan eğitime, sağlığa kadar ülkenin tüm sorunlarını masaya yatıracağız. Komisyonlarda siyasi kimliği olanlardan ziyade bilim insanları yer alacak ve ülkenin sorunlarının nasıl çözülebileceğine dair çalışmalar ortaya koyacaklar” dedi.

 

Yine tek listeli kongre

 

Saadet Partisi’nin 7 Olağan Büyük Kongresi, 3 Kasım Pazar günü, Ankara Spor Salonu’nda yapılacak. Kongrenin başlangıç saati ise 10.00 olacak. Saadet Partisi Kongre Tertip Komitesi tarafından kongreye ilişkin hazırlıklar son aşamaya gelirken, Pazar günü tıpkı 30 Ağustos 2016’da yapılan 6. Olağan Büyük Kongre’de olduğu gibi Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun tek liste ile seçime gidilecek.

 

Kongrede ülke sorunları masaya yatırılacak

 

Kongre hazırlıkları ile ilgili olarak Bartın kamuoyunu aydınlatmak ve basın mensuplarını davet etmek için basın toplantısı düzenleyen Saadet Partisi Bartın İl Teşkilatı, ilimizdeeki gazetecilerle dün düzenlenen kahvaltılı programda biraraya geldi. Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Türkiye’nin son dönemde karşı karşıya kaldığı tüm iç ve dış sorunların özellikle de ekonomi ve dış politikada yaşanan olumsuzlukların masaya yatırılacağını söylediği partisinin 7. Olağan Büyük Kongresine ilişkin olarak şunları söyledi:

“Ülke gündemi hızlı bir şekilde devam ederken Saadet Partisi’nin de olağan kongre süreci yaklaştı. 3 Kasım Pazar Günü saat 10.00’da Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda kongremiz olacak. Ülkemiz ciddi bir dış politika ve ekonomik sınavdan geçmekte. Ülke olarak bugünlerde her zamankinden daha çok birlikteliğe, kardeşliğe ihtiyacımız olan bir dönemden geçiyoruz. Bizler yıldır bu durumu halkımıza dile getirdik. Bu ülkenin sorunlarının birlikte çözülmesi gerektiğini her platformda anlattık. Ama maalesef tek düzey anlayışla bu ülkenin sorunlarının çözülmeyeceği artık aşikardır.

 

“AK Partili arkadaşlarımız da kabul ediyor!”

 

Ülkenin içine düştüğü ekonomik sıkıntı hepimizin malumu. Vatandaşlarımız bu buhranı derin bir şekilde yaşıyorlar. AK Partili arkadaşlarımız da artık bu durumu kabul ediyorlar. Ama bunun sebebini geçiştirmekte olmaz. 17 yıldır iktidardaysanız ve bunun sonucunda ülke ciddi dış politika ve ekonomik sıkıntılardan geçiyorsa bunların sebeplerinin en ince ayrıntısına kadar araştırması gerekiyor. Bunun nedenlerini de vatandaşlarımıza doğru ve düzgün bir şekilde anlatmak gerekiyor. Bunu anlatmak da bizim üzerimize düştü ve bizler de yıllardır bildiğimiz doğruları halkımıza anlattık ve onlarla bunları paylaştık. Anlattıklarımız halkımız tarafından anlaşıldı ya da anlaşılmadı bunu tartışabiliriz ama şu var ki halkımıza maalesef yeteri kadar ulaşamadık.

 

“Birlikte çözülemeyecek sorun yok”

 

Halkımıza bu anlamda tekrar sesleniyoruz; bu ülkenin çözülmeyecek bir sorunu yok. Bu ülkenin sorunlarını bir araya geldiğimiz takdirde çok kısa bir sürede çözebiliriz. Yeter ki bizler bir araya gelelim. Bir taşı kaldırmak için sadece tek düzey değil de bir araya gelip hep beraber olduğumuzda bu sorunların üstesinden geleceğimiz de malumdur.

 

“Komisyonlar, sorunları masaya yatıracak”

 

Kongre sürecinden sonra yeni bir yapılanma ve teşkilatlanma modeline gittik. Çeşitli kesimlerden insanlar genel idare kurulana girecek ve inşallah önümüzdeki süreçte çok ciddi komisyonlar kurulacak. Belki de 100 kişinin olacağı bu komisyonlarda ekonomiden dış politikaya, iç politikadan eğitime, sağlığa kadar ülkenin tüm sorunlarını masaya yatıracağız. Bu komisyonların içinde parti yönetimimiz dahil siyasi kimliği olan insanlar pek fazla olmayacak. Daha çok bilim insanları bu komisyonlarda yer alacak ve ülkenin sorunlarının  nasıl çözülebileceğine dair çalışmalar ve fikirler ortaya koyacak.

 

“Hükümet inşallah değerli çalışmalarımızın farkına varır”

 

Geçmiş dönemlerde biz buna benzer çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarımızın sonuçlarını da hükümetimiz dahil herkesle paylaştık. Ama bunlar maalesef uygulanmaya konmadı. İnşallah bundan sonraki süreçte hükümetimizi olan olaylar üzerinden sadece eleştirmek yerine elimizde sorunların çözümünü içinde barındıran dosyalarımızla hükümetimizle bir araya geliriz. İnşallah onlar da bu değerli çalışmaların farkına varırlar. El birliğiyle bu sorunların üstesinden gelme gayreti içerisinde olacağız.

 

“Sorunların üstesinden hep birlikte geleceğiz”

 

Buradan bütün Bartınlı hemşerilerimize sesleniyorum. Onları 3 Kasım Pazar Günü yapılacak kongremize davet ediyorum. İnşallah hep birlikte bir bayram havasında kongremize gideceğiz. Tekrar söylüyorum ülkemizin çözülemeyecek bir sorunu yoktur. İnşallah halkımız bu konuda artık bizleri anlayacak ve önümüzdeki süreçte bizlere vereceği ciddi destekle bu ülkenin sorunlarının üstesinden hep birlikte geleceğiz.”

ETİKETLER : saadet partisi kongre
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi