Birliğimizin tutkalı Cumhuriyet!

Cumhuriyetin birleştirici unsuru Bartın’daki kutlamalar sırasında, genci yaşlısı, öğrencisi memuru, askeri polisi, ve hatta AK Partilisi’nden, CHP’lisine, MHP’lisinden, Saadet Partili ve İYİ Partilisi’ne kadar ilimizdeki tüm siyasetçileri birlikte aynı safta ve sadece ellerindeki Türk Bayraklarıyla “Yaşasın Cumhuriyet” sloganları eşliğinde Fener Alayı’nda biraraya getirdi. Bartın’ın siyasetinde ve yönetiminde söz sahibi olan isimleri omuz omuza Cumhuriyet coşkusu içerisinde yürürken görenler “Özlenen tablo” yorumunu yapmaktan kendilerini alamadılar.
Bu haber 2019-10-30 09:56:44 eklenmiş ve 888 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük eserim” diyerek ilan ettiği Cumhuriyetin 96. Yılı ülke genelinde olduğu gibi ilimiz Bartın’da da törenlerle büyük bir coşku içerisinde kutlandı.

Cumhuriyetimizin 96. Yıldönümü  etkinlikleri kapsamında fener alayı düzenlendi. Bartın Valiliği koordinesinde düzenlenen fener alayına Vali Sinan Güner, AK Parti Milletvekili Av. Yılmaz Tunç, CHP Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş, siyasi parti il başkanları, il müdürleri, genci yaşlısı, öğrencisi memuru, askeri polisi binlerce kişi katıldı.

Cumhuriyetin birleştirici unsuru Bartın’daki kutlamalar sırasında, genci yaşlısı, öğrencisi memuru, askeri polisi, ve hatta AK Partilisi’nden, CHP’lisine, MHP’lisinden, Saadet Partili ve İYİ Partilisi’ne kadar ilimizdeki tüm siyasetçileri birlikte aynı safta ve sadece ellerindeki Türk Bayraklarıyla “Yaşasın Cumhuriyet” sloganları eşliğinde Fener Alayı’nda bir araya getirdi.

Bartın’ın siyasetinde ve yönetiminde söz sahibi olan isimleri omuz omuza Cumhuriyet coşkusu içerisinde yürürken görenler “Özlenen tablo” yorumunu yapmaktan kendilerini alamadı.

 

Bartın Valiliği önünde saat: 19:00 başlayan ve 2 bin kişinin katıldığı kortej marşlar eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na geldi.

 

Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marş’ımızın okunmasıyla program sona erdi.

 

Havai fişek gösterisi de muhteşem yürüyüşe renk kattı. 

ETİKETLER : Bartın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Fener Alayı
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi