Çaycuma’nın çocuk başkanı göreve başladı

Çaycuma Çocuk Belediyesinin yeni Başkanı Nisanur Yıldırım eski başkan Nisanur Dinçer’den görevini teslim aldı.
Bu haber 2019-10-30 09:11:02 eklenmiş ve 267 kez görüntülenmiştir.

 

Çaycuma’nın ikinci Çocuk Belediye Başkanı Nisanur Yıldırım, düzenlenen bir törenle eski Başkan Nisanur Dinçer’den görevi teslim alarak makamına oturdu. Görev devriyle ilgili Çaycuma Belediye Başkanlığı makamında yapılan törene Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın yanı sıra, bazı belediye meclis üyeleri, belediye daire amirleri ve Nisanur Yıldırım’ın okulundan öğretmenler katıldı. Eski Başkan Dinçer yeni başkan Yıldırım’a bir buket çiçeğin yanı sıra mazbatasını da verdi.

 

 

Daha güzel bir Çaycuma için...

 

Törende konuşan eski Başkan Nisanur Dinçer, Çaycuma’nın ilk Çocuk Belediye Başkanı olmanın kendisi açısından çok değerli bir duygu olduğunu ifade ederken, 23 Nisan gibi güzel bir bayramda göreve başladığını ve bir o kadar anlamlı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda görevini adaşı Nisanur Yıldırım’a devretmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Nisanur Dinçer, “Eğitim hayatımın en yoğun günlerini yaşadığım ve bu güzel makama başka arkadaşlar da gelebilsin, onlar da hayallerini bu güzel ilçemiz için gerçekleştirebilsin diye tekrar aday olmadım. Yeni başkanımız ve Meclis üyesi arkadaşlarımızın da bu görevi layıkıyla yerine getireceğinden hiç şüphem yok. Ben ve meclis üyesi arkadaşlarımız hayallerimiz için gerekli çabayı gösterdik. Tüm meclis üyesi arkadaşlarıma ve belediye personelimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu projeyi başlatan ve biz çocuklara değer veren başta Belediye Başkanımız Sayın Bülent Kantarcı olmak üzere emeği geçen tüm büyüklerime çok teşekkür ediyorum. Bana destek veren arkadaşlarıma, öğretmenlerime ve aileme teşekkür ederim. Daha güzel bir Çaycuma için hep birlikte el ele daha ileriye” diye konuştu.

 

 

Kantarcı: “Bu sadece bir seremoni değil”

 

Daha sonra söz alan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da, yeni Başkan Nisanur Yıldırım’a hitaben “Şimdi bir yıl süreyle bu görevi taşıyacaksın. Beraber çalışacağız. Önceki başkandan destek isteyeceğiz” dedi. Daha sonra ziyarete katılan tüm çocuklara hitaben sözlerini sürdüren Çaycuma Belediye Başkanı Kantarcı, şunları söyledi:
“Sevgili çocuklar, bu yaptığımız seçimlerin ve bugünkü tablonun sembolik yönü olsa da, sadece sembolik yönüyle ilgili değiliz. Çok hızlı işleyen bir zaman var. Bugün çocuk olan sizler büyüyeceksiniz, hem kendi hayatınızı devam ettirecek, hem önemli görevler üstleneceksiniz. Bu görevlere bu yaştan itibaren hazırlanmış olmak sizler için çok önemli bir deneyim olacak. Ben sizin bir büyüğünüz olarak çocuk belediye başkanı ve meclisini çok önemsiyorum. Sizler hem çok iyi eğitim görecek, bilim öğrenecek ve bunu yaparken de Çaycuma’mızın Türkiye’nin ve dünyanın ileriye gitmesi için bir taraftan da düşüneceksiniz. Diğer taraftan bu konularda da bir şeyler öğreneceksiniz. Göreve yeni başlamış oluyorsunuz sadece seremoni olarak görmeyin. Sizlerin de aktif katkılarını bekliyoruz.

 

 

Yeni binada oda müjdesi!

 

Belediye ne kadar ihtiyaçları karşılarsa insanlar o kadar mutlu olur. İnsanlar burada yaşamaktan huzur, mutluluk duyarlar. İşte ben de o yüzden Çaycuma’mıza böyle bir katkıda bulunmak için bundan 5 yıl önce aday oldum ve halkımız beni tekrar seçti. Çaycumalı çocuklarımıza, kadınlarımıza, gençlerimize ve ihtiyarlarımıza kulak vererek, onların ihtiyaçlarını düşünerek, hep beraber çözmeye gayret edeceğiz. Sizler de bunları yaparken bizim yanımızda, beraberimizde olacaksınız. Yaşadığınız her yerde benim temsilcim olacaksınız. Benim gibi görecek ve düşüneceksiniz. Bulunduğunuz yerlerde bir belediye başkanı gibi düşünmeye başlayacaksınız ve bu düşünceleriniz sözlü ya da yazılı olarak bana yansıtacaksınız. Zaman zaman toplantılar yapacaksınız. Yeni belediye binamızda sizlerin de bir odanız olacak. Hem kendinizle ilgili hem Çaycuma ile ilgili çalışmalar yapacaksınız. Zaman zaman beraber görüşeceğiz, benle görüşmek için siz biraz sıkıştırın, benim çağırmamı beklemeyin. Çaycuma ve çocuklar için fikir üreteceksiniz bu fikirleri hep beraber paylaşacağız. Bu fikirler gerçekleştikçe birlikte mutlu olacağız.

 

“İşimiz çok, kolları sıvayıp çalışmalıyız”

 

Çaycuma birçok sorununu halletmiş durumda. Biliyorsunuz birçok çocuk parkımız var. Yollarımız engellilerin ve çocukların rahat yürüyebileceği şekilde. Bir de biliyorsunuz bütün ilçelerden farklı olarak bisiklet yollarımız var. Bisikleti ön plana almış bir ilçeyiz. Bu yüzden sizin de bisiklet konusunda aktif olmanızı ve bisiklet kullanmanız için çaba göstermenizi istiyorum. İşimiz çok o yüzden biran önce kolları sıvayıp çalışmaya başlamamız gerekiyor.

 

 

“Makamlar gelip geçicidir”

 

Demokrasini güzelliği bu makamların babadan oğula geçmesi veya insanların sürekli olarak kalmamasıdır. Seçim yoluyla gelen kişiler, bulunduğu süre zarfında orasını kendi yeri gibi görmemesi, makamların emanet olduğunu ve bu emanetin günü geldiğinde yeni gelecek olana gönül rahatlığıyla devredeceğini bilmesi gerekir. Güçlü liderler, güçlü yöneticiler kendilerine rakip olma ihtimali olanlardan korkmazlar. Tam tersi onlarla dostluk içinde, rekabet koşullarının yaratılmasını sağlarlar. Kendine güveni olan kişi başkasından korkmaz. Hatta kendisinden daha iyi olabileceğini düşündüğü kişiyle beraber çalışırsa ondan kendisi kazanır. Ben hayatım boyunca böyle oldum, gördüm.

Bu topluluğun asıl amacı hep birlikte Çaycuma için biz ne yaparızı düşünmek ve kendimiz geliştirmemizi sağlamaktır. Ben öncelikle bu seçim sürecinde seçilen ve onları seçen tüm çocuklarımıza teşekkür ediyorum. Bu demokrasi bilincinin giderek Çaycuma’da gelişmesi içinde hep birlikte çalışmayı istiyorum. Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve çok değerli öğretmenlerimize de çok teşekkür ediyorum. Onlar bizim her zaman için rehberimiz olacaklar.”

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Çaycuma Çaycuma Belediyesi Bünet Kantarcı Çaycuma Çocuk Belediye Başkanı Nisanur Yıldırım
Diğer ÇAYCUMA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi