Çaycuma Belediye Başkanı Kantarcı: “Teşekkürler Çaycuma’m”

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, tahsilatına Şubat 2020’de başlanacak ve sonrasında iki yıl devam edecek olan yol hizmetlerine katılım payları için vatandaşlar tarafından şimdiden 6 bin 117 lira yatırıldığını belirtirken sağduyu sahibi Çaycumalılara teşekkür etti.
Bu haber 2019-10-28 09:03:11 eklenmiş ve 662 kez görüntülenmiştir.

 

Çaycuma Belediyesi tarafından Yol Harcamalarına Katılım Payı, uygulaması kimi çevreler tarafından çarpıtılarak amacından farklı ve abartılı rakamlarla kamuoyuna lanse edilerek Belediye’yi yıpratmaya yönelik bir takım girişimlerde bulunulsa da, Çaycuma’nın sağduyu sahibi, memkeletini seven ve düşünen halkı tarafından benimsenmiş gibi görünüyor.

 

Vatandaş sahiplendi

 

Çünkü Çaycumalılar yasal dayanağı de mevcut olan sözkonusu katılım payından kendilerine tahakkuk ettirilen miktarları ödemeler Şubat 2020’de başlayacak olmasına karşın şimdiden Belediye’nin hesabına yatırmaya başladılar bile. Bu durum karşısında kayıtsız kalmayan Çaycuma’nın başarılı Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da, yaptığı bir açıklama ile kenti ve belediyesi ile birlikte olan Çaycumalılara teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

 

Kantarcı: “Çaycumalılar beni yanıltmadı”

 

Açıklamasında, “Sağduyusuna çok güvendiğim Çaycumalılar beni yanıltmadı” diyen Çaycuma Belediye Başkanı Kantarcı, kentine, belediyesine sahip çıkan vatandaşların Çaycumalı olmanın ne anlama geldiğini dost-düşman harkese bir kez daha gösterdiğini söyledi. Kantarcı açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Afaki çabalar boya çıktı”

 

“Birilerinin ısrarla provoke etmesine karşın, vatandaşlarımız, son derece hakkaniyetli bir şekilde hayata geçirmeye çalıştığımız uygulamaya destek verdi. Afaki rakamlarla kampanyalar düzenleyip vatandaşlarımızı aldatmaya çalışanların çabası bir kez daha boşa çıktı. Yol harcamalarına katılım paylarının tahsilatına Şubat 2020’de başlanacak olmasına karşın, daha şimdiden işlem yapan 18 vatandaşımız 6 bin 117 lirayı veznelerimize yatırdı. Her zaman müteşekkir olduğum Çaycuma halkına bir kez daha teşekkür ediyor, onlarla gurur duyuyorum.

 

“Kentimize karşı suç işliyorlar”

 

Her zaman söylüyorum, her vatandaşımızın itiraz etmek en demokratik hakkıdır. Buna bizlerin en küçük bir itiraz olmadığı gibi, böyle bir refleksin olması, toplumla belediyemizin sağlıklı bir ilişki içinde olduğunun da göstermektedir. Birilerinin ısrarla dile getirdiği gibi Çaycumalıların hiç kimseden korkusu yoktur. Vatandaşlarımızın haklarını aramaktan aciz olduğunu yaymaya çalışanlar da fena halde yanılmaktadır. Birileri kurnazlık yapıp sanki böyle bir durum varmış gibi göstererek halk kahramanlığına soyunmaktadır. Ama sonuç alamayacakları çok açıktır. Yalan yanlış bilgiler ve abartılı rakamlarla kampanyalar düzenleyip insanları belediyemize karşı kışkırtanlar, Çaycuma’nın geleceğini dinamitlediklerini, kente karşı suç işlediklerini iyi bilmelidir.

 

2 yılda 4 taksitte ödenecek

 

Rakamları tablolarla açıkladık. Herkes gördü ki tahakkuk eden rakamlar son derece makuldür. Şayet bir hata olduğunu düşünen varsa onların şikayetleri incelenerek varsa bir yanlış elbette düzeltilir. Tek dairesi bulunan vatandaşlarımızın emlak değerine göre ödeyeceği rakamlar 100 lira ile bin 500 lira arasında değişmektedir. Daha üstündeki rakamlar çok sayıda gayrimenkulü olan vatandaşlarımızı ilgilendirmektedir.

 

Peşin ödemeye yüzde 25 indirim

 

Peşin ödeme yapıldığı takdirde yüzde 25 indirim yapılacağı gibi, dileyen vatandaşımız 2 yılda 4 eşit taksitte ödeyebilecektir. Elde edilen tüm paralar da yeni yol yapımında kullanılacak, mahalleler arasındaki hizmet eşitsizliğinin giderilmesi sağlanacaktır.

 

Hizmette kararlılık vurgusu

 

Yapılan olumsuz propagandaya itibar etmeyen vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyor, hizmet yolunda aynı hız ve kararlılıkla devam edeceğimizi duyuruyorum.”

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Çaycuma Çaycuma Belediyesi Bülent Kantarcı Yol Katılım Payı
Diğer ÇAYCUMA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi