Ulus’un yeni kaymakamı Anıl Alkal

105. Dönem Kaymakamlık Kursu’nu başarı ile tamamlayanların yeni görev yerlerini belirlemek üzere yapılan kura sonucunda Ulus Kaymakamı Anıl Alkal olurken, Alkal’ın kurasını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulus için “çok güzel bir yer” ifadesini kullandı.
Bu haber 2019-10-26 10:26:40 eklenmiş ve 2649 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

105. Dönem Kaymakamlık Kursu Kura Töreni, önceki gün, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımı ile gerçekleştirildi.

 

 

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kursu başarıyla tamamlayan 97 kaymakama görev yerlerinde ve meslek hayatlarında başarılar diledi.

 

 

“İlçelerimiz en iyi hizmete layık”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan törende Kaymakamlara hitaben yaptığı konuşmada “kaim” ve “makam” kelimelerinin birleşmesinden oluşan “kaymakam” ifadesinin, temel devlet görevlerinden biri olduğunu vurgularken, özetle şunları söyledi:
“Kaymakam, anayasamıza göre ilçelerde cumhurbaşkanı adına görev yapan en yüksek devlet görevlisidir. Ülkemizdeki 81 vilayetimize bağlı 922 ilçenin her biri bizim görümüzde değerlidir, kıymetlidir, en iyi hizmeti almaya layıktır. Başarılı kaymakamın, görev yaptığı ilçeden ayrıldıktan sonra da uzun yıllar boyunca ismi hayırla yâd edilir.

Kaymakamlarımız ev ev dolaşmalı, kapıyı çalmalı, içerden gelen sese kulak vermeli. Kim geldi dendiğinde 'kaymakam' demeli. Ondan sonra yardım kolilerini veya kömürü, odunu hemen oraya indirmeli. Bununla siz cumhurbaşkanınızın orada gören gözü, duyan kulağı, konuşan dili olmalısınız. Sizlerin her birinin Cumhurbaşkanı olarak şahsımı ilçenizde en iyi şekilde temsil edeceğinizden, hayırla yâd edilecek başarılara imza atacağınızdan şüphe duymuyorum. Cumhurbaşkanı olarak daima yanınızda olacağımızın da bilinmesini istiyorum.”

 

 

Cumhurbaşkanı Ulus’u övdü

 

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, kursu ilk üçte bitiren kaymakamlara sertifikalarını takdim etti. Daha sonra kaymakamların atamaları kura çekme usulüyle gerçekleştirildi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen kura sonucu Bartın’ımızın Ulus İlçesi’nin yeni Kaymakamı da belirlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ulus Kaymakamı olarak Anıl Alkal’ın ismini çekerken, Ulus ilçemizin için “Çok güzel bir yer” ifadesini kullandı.

 

Anıl Alkal kimdir?

Adana’da 1992 yılında dünyaya gelen yeni Ulus Kaymakamı Alkal, Lise öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2011 yılında kazandığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2015 yılında mezun oldu. İki yıl sonrasında ise Kaymakam Adaylığı sınavını kazanan Anıl Alkal, Bilecik Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Daha sonra sırasıyla Nevşehir/Ürgüp ve Samsun/Tekkeköy’de kaymakam refikliği görevini yürüttü. 7 Kasım 2017 tarihli Bakanlık Makamı onayı ile Ordu/Ulubey ilçesi kaymakam vekilliğine atanan ve 9 kasım 2017’de göreve başlayan Anıl Alkal, iyi derece İngilizce ve orta derece Almanca biliyor. 

ETİKETLER : Bartın Ankara Ulus Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Recep Tayyip Erdoğan Anıl Alkal
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi