Zonguldak Valisi Bektaş: “Sanayisiz de tarımsız da yapamayız”

Çaycuma Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından, ilçedeki yem bitkileri üretimini geliştirme projesi kapsamında düzenlenen “Silajlık Mısır Hasadı Tarla Günü” etkinliğine katılan Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, “’Sanayi mi, tarım mı?’ diye bir çelişki varmış gibi gözükse de ikisini de başarmamız gerekir. Çünkü başka çaremiz ve yolumuz yok. Sanayisiz de, tarımsız da asla yapamayız” dedi.
Bu haber 2019-10-25 09:49:44 eklenmiş ve 2553 kez görüntülenmiştir.

 

Çaycuma İlçesi Akpınar Köyü’nde düzenlenen etkinliğe, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Vekili, İl Orman Müdürü ve Müdür Yardımcıları, Çaycuma Kaymakamlığı Daire Amirleri, siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin ilçe temsilcileri ve çiftçiler katıldı.

 

 

Çaycuma Tarım ve Orman İlçe Müdürü Coşkun Ulutaş ile Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Hasan Akçaalan’ın konuşmalarının ardından kısa bir konuşma yapan Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, “Çiftçilerin emeğinin korunması, gelir seviyelerinin artırması gerekiyor. Bu nedenle bu ve benzeri etkinlikleri düzenleyenlere teşekkür ederim. Yapılacak hasadın ilçemize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

Vali: “Daha geniş alana ekilmeli”

 

Daha sonra kürsüye gelen Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ise yem bitkileri hasadının mevcut hayvan yemi ihtiyacını karşılamadığını vurguladı. Filyos Vadisi’nin bölgenin can damanı olduğuna değinen Vali Bektaş, “En değerli arazilerimizi Filyos Nehri’ne borçluyuz.Burası bizim en önemli çıkış ve sanayi alanımız. Her ne kadar ‘sanayi mi, tarım mı?’ diye bir çelişki varmış gibi gözükse de ikisini de başarmamız gerekir. Çünkü başka çaremiz ve yolumuz yok. Sanayisiz de, tarımsız da asla yapamayız” diye konuştu. Vali Bektaş, tarım konusunda girişimcilerin özendirilmesi ve teşvik edilmesi gerektiğine dikkat çekerken silajlık mısırın aslında çok geniş alanlarda ekiminin yapılması gerektiğini, bu konuda kendilerine başvuranlara her türlü desteği verdiklerini söyledi. “Çiftçimizin ellerine kollarına sağlık” diyen Vali, ödeneklerin kazanılmasında katkısı olan Meclis üyelerinin yanı sıra projenin hayata geçirilmesine yardımcı olan il ve ilçe müdürlerine de teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

 

 

İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş’in okuduğu Bereket Dua’nın ardından mısır hasadı gerçekleştirildi.

Törenin ardından Çaycuma Hayriye, Hayrullah Saki Anaokulu’nu ziyaret ederek okulunun faaliyetleri hakkında bilgiler alan Vali Erdoğan Bektaş, Ada Köyü’nde de Murat Çarşambalı’ya ait manda ve sığır büyükbaş hayvan işletmesini ziyaret etti ve slaj paketleme tesislerinde incelemelerde bulundu. 

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Çaycuma silajlık mısır Erdoğan Bektaş Muharrem Coşgun Coşkun Ulutaş Çaycuma Hayriye-Hayrullah Saki Anaokulu
Diğer ÇAYCUMA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi