Bakan Soylu: “Belediyeler güçlü olmalı”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Belediyeler Birliği'nin (TBB) Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Belediyeler güçlü olmaz, refah noktasında yetersiz kalırsa bu durumda Türkiye topallayacaktır" dedi.
Bu haber 2019-10-24 09:20:27 eklenmiş ve 594 kez görüntülenmiştir.

 

Meclis toplantısına Başkanlık eden Fatma Şahin, TBB hakkında bilgi verdikten sonra desteye ihtiyaç duydukları her alanda belediyelerin yanında olduklarını söyledi. Şahin, “Dünya akıllı şehirleri konuşuyor. Çok hızlı çözmemiz gereken ortak sorunlarımız var. Teknik alt yapımızı kurmamız ve kurumsal kapasitemizi artırmamız lazım” dedi. Belediyelerin kendi kaynaklarını yaratması gerektiğine vurgu yapan Başkan Şahin, “Her şehrin mali desteği alacağı bir çalışma yapmamız lazım. Dünyadaki projeleri takip etmemiz lazım. Her şeyin başı beşeri sermaye. TBB olarak proje hazırlama ekibimizi kuvvetlendiriyouz. Nerede proje var bulmamız lazım” diye konuştu,

Şahin’in ardından kürsüye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, Barış Harekatı’ndan göç stratejisine, afete hazırlık çalışmalarından, trafik önlemleri ve uyuşturucuyla mücadeleye dair önemli açıklamalarda bulundu. “Erdemli insanlardan oluşan şehirler, erdemli şehirler olabilir. Manevi hayat ve gerçek saadet noktasında insanla şehrin etkileşimi devam eder. Güçlü devlete sahip olmanın tek şartı, ekonomik ve kültürel açıdan gelişmiş şehirlere sahip olmaktır” diyen Bakan Soylu, belediyelerin güçlü olmaması, refah noktasında yetersiz kalması durumunda Türkiye’nin topallayacağını savundu. Soylu, “2014 yılında yürürlüğe giren Büyükşehir Yasası Türkiye’de atılmış tarihi bir reform niteliğindedir. Yasadaki aksaklıkların giderilmesi için çalışıyoruz. Özellikle pay dağıtım modelleri konusunda eksiklikler var” dedi ve bunların giderileceğini söyledi.

ETİKETLER : Bartın Ankara TBB Süleyman Soylu Fatma Şahin Türkiye Belediyeler Birliği
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi