Nisanur Yıldırım başkan seçildi

Çaycuma Çocuk Belediyesi Başkanlığı’nda seçim heyecanı vardı. İlçedeki okullardan seçilen 210 temsilcinin oy kullandığı Genel Kurul neticesinde Mimar Sinan Ortaokulu öğrencisi Nisanur Yıldırım, 68 oy alarak Çaycuma Çocuk Belediyesi’nin yeni Başkanı oldu.
Bu haber 2019-10-23 09:07:51 eklenmiş ve 755 kez görüntülenmiştir.

 

Çaycuma Belediyesi’nin mücavir alanı içinde yer alan 11 ilk ve ortaokuldan seçilen 210 öğrenci, Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan Genel Kurul ile yeni dönemdeki Çocuk Belediyesi Başkanı’nı belirlediler. Beş adayın yarıştığı Genel Kurul’a Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdür Cengiz Yılmaz, bazı Belediye Meclis üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler ve belediye çalışanları katıldı.

 

 

İlk Başkan teşekkür etti

 

Seçimli Genel Kurul’un açılışında bir konuşma yapan Çaycuma’nın ilk Çocuk Belediye Başkanı Nisanur Dinçer, projede yer almaktan ve ilk başkan olmaktan duyduduğu memnuniyeti dile getirirken, kendilerine bu imkanı sağlayan başta Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Dinçerş, “Bugünün çocukları ve geleceğin mimarları olan biz çocuklara değer veren ve düşüncelerimize önem veren tüm büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum. Biz kısa süre içinde de olsa Çaycuma Çocuk Belediyesi’ni kurarak kurumsallaşması yolunda ilk adımları attık. Yeni seçilecek arkadaşlarımın sayın belediye başkanımızla el ele vererek çocukların Çaycuma’nın yönetimine tam katılımını sağlaması en büyük dileğimdir” diye konuştu.

 

 

“Çaycuma kazanacak”

 

Çaycuma Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Yılmaz da, yaptığı konuşmada, seçilecek olan çocukların hem Belediye’ye hem de Milli Eğitimi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını belirtirken, her seçimin olduğu gibi buradaki seçimin de kazananları ve kaybedenleri olacağını ama aslında kazananın Çaycuma olacağını söyledi. Yılmaz, demokrasi şölenine katılımlarından dolayı herkesi tebrik etti.

 

 

Kantarcı: “Göstermelik bir Meclis olmayacak”

 

Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da, Çaycuma’nın yönetimine çocukları ortak etmek istediklirini ancak bunu bir lütuf olarak görmediklerini, bunun çocukların hakkı ve görevi olduğunu ifade ederek başladığı konuşmasında özetle şunları söyledi:
“Çünkü geleceği sizler yaşayacaksınız, gelecekte de bu kenti sizler yöneteceksiniz. Bugünden gelecek ile ilgili varlığınız ortaya koymanız lazım. Sizler bu yüzden gönüllü olarak bu işe katılmak için buradasınız. Demokrasiyi, bize halkın kendi seçtikleriyle kendini yönetmesi olarak öğrettiler. O zaman çocukların temsilcileriyle beraberce çalışacağız ve bununla sadece şekli bir seçimle yapmayacağız. Bir yıl boyunca sık sık bir araya geleceğiz, bu Meclisin ve başkanın bir statüsü olacak. Bunlar öyle süs olsun diye değil olmayacak. Ve biz burada yaptığımız işlerden dolayı çevremize de örnek olacağız, çok güzel bir demokrasi olayını da sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz. Ben çok başarılı olacağınıza inanıyorum.

Geçtiğimiz dönemde seçim sonrası görev alan arkadaşlarımız oldu. Ancak görev süreleri uzun olmadı. Ben ilk Belediye Başkanı olan sevgili başkanımıza, onun Meclis üyelerine ve onları seçen sizlere çok teşekkür ediyorum. Tabii ki her şeyin bir ilki var, ama güzel olanda bu. Bu görevde kimse kalıcı değil. Bu görevlere gelinir, bu görevlerden gidilir. Gelmesini de bilmek lazım gitmesini de bilmek lazım. İşte demokrasinin de güzelliği burada. Ben hepiniz gözlerinde öpüyorum tebrik ediyorum.”

 

 

5 adaylı seçimde ipi Nisanur göğüsledi

 

Konuşmalar sonrası yapılan Başkanlık seçimine 5 aday katıldı. Meclis ülerinden 68’inin oyunu alan Nisanur Yıldırım Çaycuma Belediyesi’nin ikinci dönem Çocuk Belediye Başkanı olurken, görev devir teslim töreninin 29 Ekim’deki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sırasında yapılacağı ve Nisanur Yıldırım’ın görevi adaşı Nisanur Dinçer’den devralacağı bildirildi.

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Çaycuma Çaycuma Belediyesi Bülent Kantarcı Nisanur Yıldırım
Diğer ÇAYCUMA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi