Kalaycı: “Tek hedefim Bartın’a hizmet”

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, TOKİ Köprüsü’nün 5-6 aya kadar hizmete gireceğini belirtirken, köprünün bağlantı yolları üzerindeki sanayinin taşınmasının daha doğru olacağını söyledi.
Bu haber 2019-10-22 17:12:43 eklenmiş ve 816 kez görüntülenmiştir.

 

 

TOLGA AKINER

Bartın Devlet Hastanesi’nin mevcut binasının fiziken yetersiz olduğunu, aksaklıkların da bundan kaynaklandığını ifade eden Kalaycı, inşaatı tüm hızıyla süren yeni hastene devreye girdiğinde tüm sorunların tek tek ortadan kalkacağını ve Bartın’ın bir bölge hastanesine sahip olacağını anlattı. Kalaycı, Pazar günü yapılan CHP danışma Kurulu Toplantısı’nda bir CHP’li tarafından adının kullanılarak yıllarca Belediye Başkanı ve Milletvekili olarak CHP’ye ve Bartın’a hizmet etmiş olan Rıza Yalçınkaya ile arasında geçtiği öne sürülen görüşme ve diyaloğa ilişkin olarak da açıklamalarda bulundu. Yalçınkaya ile dostane bir sohbet yaptıklarını ve kendisine aday olmayı düşünüp düşünmediğini sorunca “Partim bilir, yoruldum Turhan’ım” yanıtını aldığını kaydeden Kalaycı, siyasetin gerçekten de çok yorucu bir kulvar olduğunu ve bunu zaman içerisinde darbe yiye yiye kendisinin de öğrenmeye başladığını söyledi. Kalaycı, “Tek hedefim Bartın’a hizmet etmek” derken, ilimizde 800 dönüme yakın yatırım yapılabilecek alan olduğunu buralar için yatırımcı bulmak gerektiğini ve önceliklerinin bu olduğunu ifade etti. Kalaycı, Bartın dışında hayatını sürdüren tüm hemşehrilerine de, “Bartın’a yatırım yapın. Bartın’ın büyük yatırımlara ihtiyacı var” diye çağrıda bulundu.

 

Dirhem sohbetleri sürüyor

 

Kalaycı, Bartın’daki basın mensupları ile geçen hafta olduğu gibi bu hafta da sahibi olduğu Dirhem Steakhause’ta biraraya geldi. Sıcak sohbetin yanında gazetecilere kestane ve çiğ köfte ikramında bulunan Kalaycı, sözlerine Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başladı. Kalaycı, Suriye’nin kuzeyindeki terör örgütü unsurlarının temizlenmesine yönelik olarak gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı’na değinerek bu büyük operasyonda bütün dünyanın gözü ve kulağının Türkiye’nin üzerinde olduğunu söyledi. “Belki de Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’ndan sonra Türkiye’nin itibarını güçlendiren bir operasyon yaptık. Bu operasyonun ardından tüm dünya yeni bir Osmanlı mı doğuyor’ diye dillendirdi ve Türkiye’den çekincelerini dile getirdiler” diyen Kalaycı, ABD ile varılan mutabakat çerçevesinde operasyona şartlı ara verildiğini anımsattı ve “İnşallah istediğimiz gibi gidiyor” dedi. Kalaycı, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Ekonomik türbülansı aştık”

 

Yaklaşık 1 yıldır ekonomik bir darboğaz içindeydik. Şükür bunu da aştık ve türbülansın içinden çıktık. Türkiye’nin önü aydınlık. Biz liderimize güveniyoruz. Türk halkı liderinin arkasında nasıl durduğunu bir kez daha gösterdi. Biz halkımıza teşekkür ediyoruz. Operasyonda nasıl birlik olduğunu gördük. Meclis’te de 4 partinin birlik olmasına karşın terör uzantısı bir parti ‘hayır’ dedi ama bu Meclis’ten geçmiş oldu. Biz kimlerin terörle içiçe olduğunu bir kez daha görmüş olduk.

 

“Bartın seçimini yaptı”

 

Bartın çemini yaptı. Belediye Başkanı ve bizim Meclis çoğunluğumuz ile birlikte Bartın’a yapılacak güzel işlerde ortaklaşa yolumuza devam ediyoruz. Bartın’a gerekli olan ne varsa çalışıyoruz. İleriki dönemlerde de bunları sizlere açıklayacağız.”

 

 

Kongre süreci ve adaylık

 

AK Parti’deki kongre süreci ile ilgili bir soru üzerine Kalaycı, Ocak ayına kadar belde kongrelerini yapmayı, Ocak’tan başlayarak da ilçelerdeki kongrelerini tamamlamayı hedeflediklerini ifade eden Kalaycı, Mayıs ya da Haziran ayında da il kongresini yapmayı planladıklarını söyledi. Adaylığı ile ilgili bir soru üzerine de Kalaycı, “Allah’tan bir mani olmadığı takdirde ve Genel Merkezimiz’den de farklı bir şey gelmediği takdirde adaylığım devam edecek inşallah” dedi.

 

“TOKİ Köprüsü inşaatı 6 ay içinde biter”

 

Bartın’da devam eden yatırımlara ilişkin bilgiler verirken Turhan Kalaycı, TOKİ Köprüsü olarak adlandırılan köprü inşaatının en geç 5-6 ay içinde tamamlanacağını söyledi. AK Parti İl Başkanı Kalaycı, köprü çıkışında sanayi bölgesinde bulunan bağlantı yollarının çok ters olduğu yönündeki eleştiri üzerine bununla ilgili bir çalışma yapılması gerektiğini ifade etti. Kalaycı, “Sanayinin bence oradan komple kalkması ya da karşı tarafa taşınması lazım” diye düşünüyorum” dedi.

 

“Önemli olan nasıl hizmet ettiğiniz”

 

Bartın Devlet Hastanesi’ndeki ultrason sırasının 2 ayı bulduğu bununla ilgili olarak da vatandaşların tepkilerini daha ziyade sosyal medya aracılığıyla verdiğinin anımsatılarak sorunun çözümüne ilişkin ne yapılabileceğinin sorulunca Kalaycı, fiziki şartların yeterli olmadığını söyledi. İnşaatı devam eden yeni Hastane binasının hizmete girmesi ile önce mekansal sonra da diger sorunların hızlı bir şekilde çözüleceğini belirten Kalaycı, “Aslında önemli olan nasıl hizmet ettiğinizdir. Bartın halkı memnun mu, değil mi? Ona bakmak lazım” dedi.

 

Müfettişler hastanede

 

Kalaycı, görüntüleme merkezi ihalesenin iptal edildiğinin anımsatılması üzerine ise teknik şartnamenin tekrar çıkması gerektiğini ama bu ihalenin daha önce 4 sefer neden iptal edildiğinin de araştırıldığını söyledi. Kalaycı, “Müfettişler şu anda hastanede. Bu konu araştırılacak ve karara bağlanacak. Ayrıca kimin ihmali de varsa bu konu ile ilgili gereken cezayı alsın” dedi.

 

“Prim yapmak için bana çatabilirler”

 

Zaman zaman eleştiri oklarının kendisi üzerinde yoğunlaştığının belirtilerek bunu nasıl karşıladığının sorulması üzerine de AK Parti İl Başkanı Kalaycı, şunları söyledi:
“Hedef adam haline gelmem normal. Çünkü iktidar partisinin il başkanıyım. Dolayısıyla herkes birşeyler soracak, belki laf çarpacak ve belki bizden cevap alacak. Ama ben şahsıma yapılan eleştirilerin hepsini iyi niyetli olarak kabul ediyor ve şimdiye kadar olduğu gibi cevap vermeyeceğimi söylüyorum. Bizim partimizin içinden böyle bir şey olacağını tahmin etmiyorum. AK Parti, öyle medya üzerinden işte ‘Başkanı yıpratalım, yerine biz geçelim’ diye düşünen kişilerin partisi değildir. Ama prim yapmak isteyen kişiler bize çatabilir.

 

“Yatırımcı arıyoruz”

 

Bizler Bartın’a yatırımcı arıyoruz. Çok yerlerimiz var. Gelse de bir kişi burada yatırım yapsa, Bartın’a katma değer sağlasa 15-20 kişi iş bulsa... Dolayısıyla Bartın’a yatırımcı getirmemiz lazım. Bartın’ın güzel haberlerle anılması lazım. ‘Şu böyle yaptı, bu böyle yaptı’ doğru değil.

 

“Rıza abi ‘yoruldum’ dedi”

 

Mesela Pazar günü CHP’nin Danışma Kurulu toplantısı yapıldı. Sayın Rıza Yalçınkaya Milletvekilimizle ilgili bir olay oluyor... Rıza Bey bizim sevdiğimiz, saydığımız bir siyasetçi ve Bartın’ın bir değeridir. İstesiniz de istemeseniz de 18 yıl siyaset sahnesinde Belediye Başkanı ve Milletvekili olarak kalmıştır. Bizim aramızda bir konuşma olmuştur ama konuşmada Rıza Bey’in herhangi bir taahhüt verme ya da yanlış bir kelimesi asla olmamıştır. Ben buradan CHP’li arkadaşlarımıza buradan söylemiş olayım. Biz Bartın’a bir okul kazandıran Sabriye Ocakçı hanımefendinin cenazesine katılmıştık birlikte. ‘Rıza abi gel çay içelim’ dedim. Tabi daha seçime daha çok var adaylar belirlenmemi, ‘Adaylığı düşünür müsünüz? Böyle bir durum var mı?’ dedim. O da bana ‘Şu anda böyle bir düşüncem yok ama partimiz ne karar alırsa ona göre bir yol belirleriz. Yoruldum be Turhan’ım’ dedi. Aramızda sohbet ortamında dostane bir konuşma geçti.

 

“Darbe yiye yiye öğreniyorum”

 

Tabi siyaset gerçekten yorucu. Tek bir hareketenize ve kelimenize de dikkat etmeniz lazım. Tabi biz de bunu darbe yiye yiye öğreniyorum. Turhan Kalaycı olarak abdestimden zerre şüphem yok. Samimice konuşuyorum, yanılabilirim ama halkımız da yanılgımın karşılığını bize verir. Ya ödül olarak ya da ceza olarak verir.

 

“Hedefimiz Bartın’a hizmet etmek”

 

Ben Bartın’a hizmet etmek istiyorum. Bartın istediğimiz gibi gelişememiş. Otellerimiz yok. Bir AVM’miz yok. Irmak ıslahını bitirememişiz. Sanayimiz var ama daha fazlası olması lazım. Elimizde cennet gibi bir Amasra var ama değerlendirememişiz. Buralara yönelmemiz lazım. Yanlış yaptığımız zaman bunu da kabul eder özür dilemesini biliriz. Bizim tek hedefimiz var o da Bartın’a hizmet etmek.

 

“Bartın’da yatırım yapılabilecek 800 dönüm yer var”

 

Bartın’da yatırım yapmak için çok fazla alan var. Sayın Valimiz buraya gelir gelmez bir talimat verdi. ‘Nerede arsa varsa yatırım yapılacak bunları bana belirleyin’ dedi. Bir sürü yer çıktı. Tahminim farklı farklı yerlerde toplam 800 dönüm yer çıktı yatırım yapılabilecek. Bunun mutlaka değerlendirilmesi lazım. Buradan yurtdışındaki ve Bartın dışındaki kardeşlerimize de seslenmek istiyorum. Bartın’a yatırım yapsınlar. Bartın’ın büyük yatırımlara ihtiyacı var. Bartın Karadeniz’in incisi. Ama eğer bunu değerlendiremediysek burada kendimize biraz topu atmamız lazım. Bartın için ne gerekiyorsa, hiç bir siyasetçi ayırtetmeksizin, AK Parti İl Başkanı olarak destek vermeye varım. Ayrıca Turhan Kalaycı olarak da varım.”

ETİKETLER : turhan kalaycı dirhem ak parti il başkanlığı
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi