Barajın gövde dolgusu tamam

Bartın ve Kozcağız’ı taşkın riskinden korumasının yanında 24 bin 600 dekar tarım arazisinin de sulanmasını sağlayacak olan Kozcağız Barajı’nın gövde dolgusu tamamlandı.
Bu haber 2019-10-22 17:08:35 eklenmiş ve 910 kez görüntülenmiştir.

 

Eren Sarıkaya

AK Parti BartınMilletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız Barajı’nın gövde dolgusunun da tamamlandığını söyledi. Tunç, baraj inşaatına ilişkin olarak yaptığı kısa değerlendirmede “Bartın Kozcağız Barajının gövde dolgusunu da tamamladık. Kozcağız Barajı sulama ve taşkın koruma maksatlı olarak inşa ediliyor. Kozcağız Barajı tamamlandığında Bartın il merkezini ve Kozcağız beldesini taşkın zararlarından koruyacak, Bartın’da toplam 24 bin 600 dekar zirai alanın sulanması için gereken suyun depolanmasını sağlayacak.” dedi.

Yıl sonuna tamamlanacak

Milletvekili Tunç, Kozcağız Barajı’nın 9 Temmuz 2014 günü temeli atılarak yapımına başlanan üç barajdan biri olduğunu ifade ederek “Kirazlıköprü ve Kışla Barajı tamamlanarak Cumhurbaşkanımızın Ankara’dan yaptığı canlı bağlantı ile açılışı gerçekleşti. Depolama hacmi 46,09 milyon metreküp ve  kret uzunluğu 274 metre, temelden yüksekliği 54 metre olacak olan  Kozcağız Barajı’nın inşaat çalışmalarının bu yıl tamamlanması planlanıyor. Baraj inşaatında derivasyon tüneli tamamlandı, su derivasyon tüneline çevrildi. Dolusavak betonu, menba ve mansap batardolarında imalatlar devam ediyo. Barajın gövde inşaatında sona gelindi. Barajdan geçen Kumluca yolu geçişinin inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.” diye konuştu.

“Büyük eserler kazandırmanın onurunu yaşıyoruz”

Bartın’da her alanda olduğu gibi DSİ yatırımlarında da çok büyük eserler ortaya koymanın onurunu yaşadıklarını belirten Milletvekili Tunç, “Bu eserlerin Bartın’a kazandırılmasında başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza, DSİ bölge ve şube yetkilileri ile tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.   

 

ETİKETLER : yılmaz tunç kozcağız barajı
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi