“Rosetta Stone Dil Eğitim Programı” anlatıldı

Bartın Üniversitesi personeli ve öğrencilerine “Rosetta Stone Dil Eğitim Programı” hakkında bilgiler aktarılarak, “Literatür Tarama Teknikleri ve Pratik Araştırma İpuçları” eğitimi verildi.
Bu haber 2019-10-21 10:16:59 eklenmiş ve 914 kez görüntülenmiştir.

 

Haber Merkezi - Bartın Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından “Rosetta Stone Dil Eğitim Programı” anlatılarak, “Literatür Tarama Teknikleri ve Pratik Araştırma İpuçları” konusunda bilgilerin verildiği eğitimler düzenlendi. Kutlubey Kampüsü Mimar Sinan Dersliği Konferans Salonu’nda 2 oturum şeklinde gerçekleştirilen eğitimlere akademik ve idari personel ile öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

EBSCO firmasından Uğurcan Özkan tarafından verilen eğitimlerde, dünyanın en çok tercih edilen ve 30 farklı dil içeriğine sahip olan online dil eğitim aracı Rosetta Stone veri tabanının kullanımı ile ilgili detaylı bilgiler aktarıldı.

Karşılıklı soru ve cevaplar ile uygulamalı olarak gerçekleştirilen program kapsamında Özkan, ilk olarak kullanıcı hesabı oluşturulması ve uygulama üzerinden veri tabanına giriş konusunda katılımcılara yardımcı oldu. Özkan, daha sonra bilgisayarların dışında tablet ve akıllı telefonlardan ücretsiz olarak yüklenen uygulama üzerinden ulaşılabilen veri tabanının kullanımını gösterdi.

Eğitim kapsamında gerçekleştirilen “Literatür Tarama Teknikleri ve Pratik Araştırma İpuçları”  eğitiminde ise elektronik veri tabanlarına ve basılı kaynaklara erişim konusunda izlenebilecek yollar gösterildi.

 

ETİKETLER : dil eğitim programı
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi