İl Genel Meclisi’nden harekata tam destek

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Suriye’nin kuzeyindeki terör örgütlerinin hakimiyetine son vermek ve bu sayede hem ülkemizin güney sınırının güvenliğini sağlamak hem de bir süredir ülkemizde misafir ettiğimiz Suriyelilerin yeniden ülkelerine dönebilmelerine imkan sağlamak için başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na destek çığ gibi büyüyor. Harekata bir destek de Bartın İl Genel Meclisi’nden geldi.
Bu haber 2019-10-17 16:55:31 eklenmiş ve 835 kez görüntülenmiştir.

 

 

ERDEM TABAKOĞLU

Meclis üyelerinin oy birliğiyle aldığı temenni kararı aldı. Meclis’teki siyasi partilerin grup sözcüleri de yaptıkları konuşlarda Harekata destek verdiklerini, dualarıyla kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduklarını söylediler.

 

Meclis olağanüstü toplandı

 

İl Genel Meclisi, 16 Ekim Çarşamba günü Olağanüstü gündemle bir toplantı gerçekleştirdi. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığındaki toplantının ana gündemini Barış Pınarı Harekatı oluşturdu. Harekatta hayatını kaybeden asker ve sivil tüm vatandaşlarımız için 1 dakikalık saygı duruşu ile başlayan toplantıda bir konuşma yapan Kenan Dursun, Meclis olarak Barış Pınarı Harekatı’nı desteklediklerini belirtirken şunları söyledi:

 

Dursun: “Harekat Türkiye için bir zorunluluktu”

 

“Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda bulunan terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DAEŞ’in varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bölgede barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına ve evlerine dönmelerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır. Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil, artık zorunluluk olmuştur. Çünkü, sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadır. Suriye’nin doğusunda terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alacak olan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye de huzur ve güvenlik getirecektir.

 

“Bölge barışı ve istikrarına katkı sağlayacak”

 

Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına da katkı sağlayacaktır. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekâtlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.

 

“Gün, tek yürek olma günü”

 

Ülkemizin bu harekât ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç içinde önemli bir adım olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkının ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı’nın İl Genel Meclisimizce de bu çerçevede değerlendirileceğine yürekten inanıyorum. O nedenle İl Genel Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtı’nda ülkemizin ve kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu gösterebilmek için her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bugün tek yürek olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakâr askerimize de muvaffakiyetler diliyoruz.”

 

 

Yılmaz: “Gazamız mübarek olsun”

 

Başkan Dursun, konuşmasının ardından İl Genel Meclisi’ndeki grup sözcülerine de tek tek söz vererek onların Harekata ilişkin görüşlerini aktarmalarına fırsat tanıdı. Bu kaspamda ilk söz alan AK Parti Grup Sözcüsü Uğur Yılmaz oldu. Yılmaz, “İl Genel Meclisi olarak bugün devletimizin yürüttüğü ve Mehmetçiğimizin göğüs göğüse çarpıştığı Barış Pınarı Harekâtı’na destek vermek amacıyla toplanmış bulunuyoruz. Burada hazır bulunan tüm haziruna şahsım ve grubum adına teşekkür ediyorum. Barış Pınarı Harekatı’nda mücadele eden Mehmetçiğimize muvaffakiyetler diliyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize sağlıklar ailelerine ve milletimize sabırlar diliyorum. Şahsım ve grubum adına Barış Pınarı Harekatı’nın hayırlı olmasını diliyor, sonuna kadar desteklediğimizi belirtmek istiyorum. Gazamız mübarek olsun” dedi.

 

 

Kaleli: “CHP olarak Mehmetçiğimizin yanındayız”

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Sözcüsü Abdullah Kaleli de, Suriye’de terörle mücadele eden askerlerimizin burnunun dahi kanamamasını istediklerini belirtirken, “Vatanımızın güvenliği ve milletimizin huzuru için şehit olan askerlerimize, tüm güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ve yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Bütün temennimiz ve mücadelemiz Mehmetçiğimizi kazaya belaya uğratmadan yurdumuza sağ salim getirtebilmektir. Mehmetçik bizim gözbebeğimizdir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Mehmetçiğimizin yanındayız” diye konuştu.

 

 

Ölçek: “Terörle mücadelemizin zirve safhalarından biri”

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adına konuşan Orhan Ölçek ise Barış Pınarı Harekâtı’nın gerek bütün vatandaşlarımızın selamet, huzur ve güvenliği, gerekse başta Arap, Kürt ve Türkmenler olmak üzere tüm Suriye vatandaşlarının kendi topraklarında hürriyet, esenlik ve sükûn içinde hayat sürmesinin temini açısından büyük önem arz ettiğini vurgulayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Harekât; Türkiye topraklarında PKK, Suriye'de PYD-YPG ve türevleri olarak faaliyet gösteren bölücü terör örgütüyle bir başka taşeron terör teşekkülü olan DEAŞ’ın emperyalist odakların güdümünde sürdürdükleri işgal, kıyım ve zulme son vermeyi hedeflemektedir. Barış Pınarı Harekâtı; bin yıldır etle tırnak gibi kaynaşarak Türk toplumunun ayrılmaz bir parçası hâline gelen Kürt kökenli vatandaşlarımızın, bölücü terör örgütü PKK’nın tasallut ve zulmünden sonsuza kadar kurtarılması amacıyla aman vermeden sürdürülen terörle mücadelenin zirve safhalarından biridir.

 

“Cumhurbaşkanı ve hükümetimizin yanındayız”

 

Meşruiyetini uluslararası hukuktan alan ve Türkiye'nin güney sınırlarının güvenliğini sağlamayı hedefleyen Barış Pınarı Harekatı’nın başarısı için, bütün gücümüzle Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan ve hükümetimizin yanındayız. Dualarımız, ilham ve kudretini ecdadından alan şanlı ordumuz ve kahraman Mehmetçiğimizin muvaffakiyet ve zaferi içindir.

 

“Karalama kampanyaları boşa çıkarılacaktır”

 

Barış Pınarı Harekâtı aleyhinde yurt içinde ve dışında kara propagandalar ve yıpratma kampanyaları başlatılmış; Türkiye’nin bu haklı, meşru ve yerinde adımı sosyal medyada da manipülatif ve spekülatif paylaşımlarla hedef alınmıştır. Aziz milletimiz, sadece Türk toplumunu değil; bölgeyi ve bölgede yaşayan bütün toplulukları kalıcı barış ve huzur iklimine kavuşturmak için başlatılan harekât hakkında ‘işgal, Kürtlere yönelik kıyım’ gibi aslı astarı olmayan kötü niyetli kampanya ve propagandalarla olumsuz algı yaratma çabalarını boşa çıkaracaktır.

PKK/YPG’nin; Kürt kökenli vatandaşlarımızı da Irak ve Suriye’deki Kürtleri de asla temsil etmediğinin bilincinde olan milletimiz, onlarla bölücü terör örgütü PKK-YPG militanları arasındaki hayati farkı titizlikle gözetecektir. Şanlı ordumuz ve kahraman Mehmetçiğimiz de sadece terör örgütlerini yok etmek üzere sürdürdüğü harekât sırasında sivillerin ve masum insanların zarar görmemesi için azami dikkati göstermektedir. Harekâtın bir an önce başlayacağı günü hürriyet ve bağımsızlık bayramını bekler gibi gözleyen Suriyeli Arap ve Kürt aşiretleri de Türk ordusunun yanında yer almış, Türkiye’nin bu devasa meşru hamlesini en güçlü surette desteklemiştir. Dolayısıyla sosyal medyada ve yabancı basında Türkiye ile Barış Pınarı Harekâtı aleyhinde yürütülen karalama kampanyaları akim kalmaya, başarısızlığa uğramaya mahkûmdur. Bu konuda MHP’nin bütün teşkilat mensupları teyakkuz hâlinde, camiamız da ayaktadır.

 

“Kirli elleri kıracağız”

 

Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünün sarsılmaz müdafi, egemenlik haklarımızın gönüllü bekçisi olan Milliyetçi-Ülkücü Hareket, bin yılda karılan toplumsal hamurun mayasını bozmak üzere uzanan kirli elleri kırma kararlılığından bir an bile gaflete düşmeyecektir.

Şanlı ordumuzun ve kahraman Mehmetçiğimizin, tıpkı ecdadımızın uzak geçmişte ve yakın tarihte yazdığı sayısız destan gibi görevini göz kamaştıran ve düşmanlarımızı kıskandıran bir kudretle yerine getireceğine şüphe yoktur.”

ETİKETLER : il genel meclisi destek
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi