Kalaycı ile dobra dobra...

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, partisinin kongre sürecine girdiğini anımsatırken, kongrede kimin aday olacağına Genel Merkez’in karar vereceğini söyledi fakat, “İnşallah devam ederiz” diyerek de İl Başkanlığı’nı sürdürmek niyetinde olduğunu ortaya koydu.
Bu haber 2019-10-15 16:55:06 eklenmiş ve 1717 kez görüntülenmiştir.

 

 

TOLGA AKINER

Yerel seçimler öncesinde Bartın’daki siyasi partilerin il başkanları ile başlattıkları istişare buluşmalarına önümüzdeki günlerde yeniden başlayacaklarını belirten Kalaycı, “Eğer biz Bartınlılar olarak biraraya gelip oturamaz, Bartın’ın sorunlarını konuşamazsak bu sorunları kim çözecek? Bartın için birlikte hareket etmek lazım” dedi. Kalaycı, bir soru üzerine de ilimizdeki kurum müdürlerinin her ne kadar iyi hizmetlerde bulunsalar da belli aralıklarla değişmesinde fayda olduğu görüşünü savundu. Yapıcı, hakaret içermeyen eleştiriye her zaman çık olduğunu da ifade eden Kalaycı, yalan ve iftiralarla kendisini yıpratmaya çalışanlara ise “Benim abdestimden zerre kadar şüphem yok. tek derdim Bartın’a ve Bartınlılar’a hizmet etmek. Yaptığımdan ve söylediklerimden en ufak bir tereddütüm yok. Bulunduğum yere tırnağımla kazıyarak geldim. Alnım açık, başım dik. Ama her sabrın bir sınırı olduğunun da bilinmesi lazım. Eleştiriye açığız ama hakarete asla...” diyerek yanıt verdi.

Turhan Kalaycı, Türkiye’nin Fransa ile 1-1 berabere kalarak gruptaki liderliğini koruduğu Avrupa 2020 Eleme Grup maçını, işletmeciliğini yaptığı Dirhem Kafe’de basın mensupları ile birlikte izledi. Maç sırasında kuzinede pişmiş kestane ikramında bulunduğu basın mensupları ile her şeyin dobra dobra konuşulduğu keyifli bir sohbet yapan Kalaycı’ya, AK Parti Bartın İl Başkan Yardımcısı Ayhen Tepe eşlik etti. Bartın Halk Gazetesi ile birlikte Bartın Pusula Gazetesi’ni de bünyesinde bulunduran EYBEY Medya Yayıncılık Ltd. Şti.’nin sahibi Mustafa Ahmet Oktay’ın da bulunduğu ortamda basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Kalaycı, sohbete Suriye’nin kuzeyinde terör unsurlarının bölgeden temizlenmesi için başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na katılan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kahraman personellerine başarılar dileyerek başladı. Kalaycı, “Rabbim Mehmetçiklerimizin yar ve yardımcısı olsun. Onları korusun. İnşallah kötü bir haber işitmeyiz. Bu operasyon inşallah kısa sürede başarı ile neticelenir” dedi.

 

“Türkiye’nin gündemi ne ise bizimki de o”

 

Haftalık İl Yönetim Kurulu toplantısından geldiği anımsatılarak, Bartın’da AK Parti İl Yönetim Kurulu’nun gündeminin ne olduğunun sorulması üzerine Kalaycı, önce Ankara’da İl Başkanları Toplantısı’na, ardından da Samsun’da gerçekleştirilen Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı’na katıldığını anımsattı. Kalaycı, “Türkiye’nin gündemi ne ise Bartın’da da AK Parti’nin gündemi o” derken artık kongre sürecine girildiğini de hatırlattı. Kalaycı, belde ve ilçe kongrelerini tamamladıktan sonra il kongresinin yapılacağını, tüm bunların birlik beraberlik içinde gerçekleştirileceğini ifade etti.

 

“İnşallah devam ederiz”

 

Kalaycı, kongrede yeniden aday olup olmayacağı yönündeki soru üzerine “Genel Merkezimiz bu hususta ne düşünür bilemem ama inşallah devam ederiz” dedi.

 

“Bartın için birlikte hareket etmek lazım”

 

İktidar partisinin İl Başkanı olarak başından her kesim ve partiye yapıcı bir tutum sergileyerek yaklaşmayı nasıl becerdiği sorulunca ise Kalaycı şunları söyledi:

”Bartın bizim memleketimiz. Eğer biz Bartınlılar olarak biraraya gelip oturamaz, Bartın’ın sorunlarını konuşamazsak bu sorunları kim çözecek? Ben AK Parti’yim, ben ne dersem, ben ne düşünürsem o doğrudur diye birşey yok. Biz hep birlikte bu gemideyiz. Bu gemi su alırsa hepimiz birden boğuluruz. Dolayısıyla CHP ile, MHP ile İYİ Parti ve Saadet ile bizim içiçe olmamızdan daha doğal ne olabilir? Bu düşünce ile hepsini ziyaret ettik. İyi de dostluklar oldu açıkçası. Tabi seçimler bunları biraz erteledi ama inşallah bir iki ay içinde tüm il başkanlarımız ile birlikte yeniden kahvaltılarda Bartın’ın sorunlarını konuşmaya başlayacağız. Ben hep şunu söylüyorum; Bartın için gerekli olan her şey için birlikte olmak birlikte hareket etmek lazım.”

 

“Kurum müdürleri belli periyotlarda değişmeli”

 

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, “Konuşmak isteyip de İl Başkanı sıfatınız ya da siyasi kimliğiniz nedeniyle dile getiremediğiniz neler var? Mesela ilimizdeki Kurum Müdürlüremizden memnunmusunuz?” şeklindeki soru üzerine ise “Kurum Müdürlerimiz iyi insanlar, vasifelerini yapıyorlar. Orada bir tereddütümüz yok ama değişmelerinde fayda var. 6-7 yıl hatta 10 yıl aynı görevde kalmış müdürlerimiz varsa bunların değişmesinde fayda olduğunu düşünüyorum. Mesela Kültür ve Turizm Müdürümüz Fuat Dursun Beyefendi emekli oluyor yakında. Bartın İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kayış da emekli olacak. Bunlar devletin rutin işleri Bakanlıklarımız nasıl takdir buyurursa o yönde değişiklikler oluyor” dedi.

 

“Benim abdestimden zerre şüphem yok”

 

İl Başkanı bir de iktidar partisinin il başkanı olduğu için zaman zaman eleştirilere de muhattap olduğunun anımsatılarak bunlara bakış açısının ne olduğu sorulunca da Kalaycı, şunları söyledi:
“Eleştiri olacak tabi.. Ama bazen dikkate dahi alınmaması gereken insanlar sosyal medya aracılığıyla bazı eleştirilerde bulunuyorlar. Aslında sosyal medya bu yönden denetimsiz. ‘Efendim şöyle, efendim böyle...’ Bir kere bunu yazana bakmak lazım. Bunu yazan kişi hayatında nerelerde bulunmuş. Neler yapmış, neler geçirmiş? Bazı durumlarda önce yazılana değil yazana bakmak ve ona göre değerlendirme yapmak lazım diye düşünüyorum. Bunlar asla bizim motivasyonumuzu bozmaz. Hani meşhur bir laf var; ‘..... ürür kervan yürür’ diye... Facebook üzerinden gazetecilik yapmaya çalışan, Turhan Kalaycı’ya sataşayım da çevrem beni dinlesin diye düşünenler de var. Ben bunu onlara söylüyorum. Biz onlara kmik atmayacağız. Ama mesleğini doğru düzgün yapan yıllardır emek sarfedip belli bir yere gelmiş basın mensuplarına saygımız sonsuz. Bir kere habercilik, gazetecilik kutsal bir meslek. Doğru haberlerin halkımızla buluşturulması lazım. Benim işimi görmedi, bana destek vermedi diye insanları zan altında bırakmak, onlara iftira atmak çok kötü bir şey. Benim Turhan Kalaycı olarak abdestimden zerre şüphem yok. Abdestinden şüphesi olanlar düşünsün. Özellikle son dönemde Bartın’da yaşanan bazı olaylarla beni bağlantılı gibi göstermeye çalışanlar var. Allah aşkına ben Turhan Kalaycı olarak herkesle otururum. Kimsenin suç işlememe garantisi var mı? Eğer biri suç işlediyse kanunlar orada, hukuk orada, savcısı var bu memleketin, hakimi var bu memleketin. Mahkeme görülür, hüküm verilir suçluysa ‘suçluymuş bu’ deriz. Bu kadar basit. Ama bir insan asla zan altında bırakılmamalıdır. Çamur atayım da izi kalsın mantığı yanlış. Önce bir aynaya baksınlar.

 

“Eleştiriye açığım ama hakarete asla”

 

Turhan Kalaycı hiç bir zaman kendini beğenmiş bir adam değil. Kimseye üstten bakan bir adam değil. Tırnaklarıyla kazıyarak buraya gelmiş biri. AK Parti’yi de 5 yıldan beri değil, çocukluğundan beri Sayın Cumhurbaşkanımızı takip ve takdir ederek gelmiş biriyim. Bartın’a geldikten sonra da Sayın Milletvekilimiz Yılmaz Tunç ile birlikte Bartın’a güzel şeyler kazandırabilmek için yolumuza devam ediyorum. Benim tek derdim Bartın’a ve Bartınlılar’a hizmet etmek. Yaptığımdan ve söylediklerimden en ufak bir tereddütüm yok. Bulunduğum yere tırnağımla kazıyarak geldim. Alnım açık, başım dik. Ama her sabrın bir sınırı olduğunun da bilinmesi lazım. Eleştiriye açığız ama hakarete asla...”

ETİKETLER : il başkanı ak parti açıklama
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi