Meme Kanseri’ne dikkat çekmek için yürüdüler

Bartın İl Sağlık Müdürlüğü, “Meme kanseri farkındalık ayı" kapsamında, Müdürlük önünden Kemerköprü, oradan da Arap Camii önüne kadar olan mesafede gerçekleştirdiği yürüyüş ile vatandaşlar arasında farkındalık yaratmaya çalıştı.
Bu haber 2019-10-11 16:02:20 eklenmiş ve 1005 kez görüntülenmiştir.

 

 

(Haber Merkezi) – Sağlık Müdürlüğü’nün çalışanları meme kanserine dikkat çekerek erken teşhiste tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu vunguladılar. Bunun için Müdürlük önünde toplanan sağlık çalıyanı kadınlar, ellerindeki pembe balonlar ve afişlerle Hamam Sokak üzerinden Kemerköprü istikamene, oradan da çarşıya dönerek Arap Cami önüne kadar sloganlar eşliğinde yürüdüler.

Yürüyüş bitiminde Arap Camii önüne gelen katılımcılara İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kurulan stantlarda kanser taramaları ve kanserden nasıl korunulabileceğine ilişkin olarak vatandaşları bilgilendirdiler.

Meme kanserinin kadınlarda ölümlere yol açan kanser türleri arasında ilk sırada yer aldığı bilgisinin paylaşıldığı bilgilendirmelerde, korunmada erken teşhisin çok önemli bir yer tuttuğu ve meme kanserine erken evrede tanı konması, tedavinin başarıya ulaşma ve hayatta kalma şansını arttırdığı vurgulandı.

 

ETİKETLER : meme kanseri yürüyüş sağlık müdürlüğü
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi