Bir kaç kelime, farklı bir dünya yaratabilir

Hafta içindeki bir toplantı ile personele “Ruh sağlığını güçlendirme”nin anlatıldığı Bartın İl Sağlık Müdürlüğü’nde, 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü’nde de, “İntiharı Önleme: Kendinize ve Başkalarına Nasıl Yardım Edebilirsiniz?” konulu bir seminer gerçekleştirildi.
Bu haber 2019-10-11 12:51:04 eklenmiş ve 1084 kez görüntülenmiştir.

 

           

(Haber Merkezi) – Bartın İl Sağlık Müdürlüğü, 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu (WFMH) tarafından 10 Ekim tarihinin “Dünya Ruh Sağlığı Günü” olarak ilan edildiğinin anımsatılıdğı açıklamada dünya çapında bu gün kapsamında her yıl belirlenen bir tema çerçevesinde ruh sağlığı ve hastalıkları konusunda farkındalık faaliyetleri yürütüldüğü kaydedildi. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“WFMH, Dünya Ruh Sağlığı Günü 2019 yılı için ‘Ruh Sağlığını Güçlendirme ve İntiharı Önleme’ temasını belirlemiştir. Bu kapsamda 8 Ekim günü gerçekleştirilen Salı Toplantımızın teması ‘Ruh Sağlığını Güçlendirme’ olarak belirlenmiş. Toplantı kapsamında ruh sağlığımızı pozitif yönde etkileyecek uygulamaları konu alan video gösterimi yapılmış ve interaktif katılım sağlanmıştır. 10 Ekim günü Müdürlük personelimize ‘İntiharı Önleme: Kendinize ve Başkalarına Nasıl Yardım Edebilirsiniz?’ konulu seminer kapsamında intihar sorununun büyüklüğü, intiharın işaretleri, risk faktörleri, intihar düşüncesi olan bireye nasıl yardım edilebilir ve intihar hakkındaki mitler ve gerçeklerden bahsedilmiştir.

 

İntihar, önlenebilir bir halk sağlığı sorunu

 

İntihar davranışı önlenebilir bir halk sağlığı sorunudur. Bu sorunun önlenmesinde toplumun en önemli görevi intihar davranışı ile ilgili doğru bilgiye sahip olmasıdır. Güçlü ilişkiler bizi hayata bağlar. Elinizi uzatın ve bir hayat kurtarın. Unutmayın! Desteğe ihtiyaç duyan bireye söyleyeceğiniz birkaç kelime, farklı bir dünya yaratabilir.”

ETİKETLER : sağlık müdürlüğü seminer
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi