“İngilizce Konuşma Günü Etkinlikleri” başladı

Bartın Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde gerçekleştirilen “İngilizce Konuşma Günü Etkinlikleri”, Amerikalı Öğr. Gör. Johnny Zapata ve Sophia Santa Angeletti yürütücülüğünde başladı.
Bu haber 2019-10-11 09:34:57 eklenmiş ve 3418 kez görüntülenmiştir.

 

 

(Haber Merkezi) –  İngilizce Konuşma Günleri, 9 Ekim Çarşamba günü Amerikalı Öğretim Görevlisi Jonny Zapata ve Sophia Santa Angeletti koordinatörlüğünde gönüllü olarak hizmet vermeye başladı. Etkinliğe ilişkin olarak Bartın Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, İngilizce konuşma becerilerini geliştirmek isteyen tüm öğrencilerin ve öğretim elemanlarının bu hizmetten ücretsiz olarak faydalanabilecekleri duyuruldu. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Etkinlik Ağdacı Kampüsü'nde Çarşamba günleri Yabancı Diller Yüksekokulu Binası 314 numaralı sınıfta saat 18:00-19:00 arasında; Kutlubey Kampüsü'nde ise Çarşamba günü Sözel Derslik EDZ-5 sınıfında 16:00-17:00 saatleri arasında yapılacak.

Her hafta gerçekleştirilecek konuşma etkinlikleriyle farklı konu ve aktiviteler ile katılımcıların düzenli olarak pratik yaparak İngilizce dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmeleri ve konuşma alışkanlığı kazanmaları hedeflenmekte. Katılımcılar ilgi alanlarına giren ve güncel konular üzerine deneyimlerin paylaşımı, hikâye anlatımı, tartışma, drama ve sunum gibi aktif rol alabilecekleri etkinliklerle öğrendikleri İngilizce günlük konuşma kalıpları ve kuralları uygulayabilme şansı elde edebilirken, bir yandan da topluluk önünde yabancı dilde konuşma konusunda özgüven kazanabilecekler. Bununla birlikte, projeler ve öğrenci hareketliliği gibi aktivitelerle yurtdışına çıkmayı hedefleyen öğrenciler, okulumuzda eğitimlerine devam etmekte olan yabancı uyruklu öğrencilerle bir araya gelip fikir alışverişinde bulunabilme fırsatı yakalayabilecekler. Program dâhilinde konuşma aktivitelerinin moderatör tarafından yönlendirdiği etkinlikte, katılımcıların keyifli bir sohbet ortamında İngilizce konuşma becerilerini geliştirmeleri amaçlanıyor.”

ETİKETLER : üniversite ingilizce konuşma etkinlikleri
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›