Yüksek verimli arıcılık için toplandılar

İlimizde yapılan arıcılık faaliyetinden yüksek verim elde edebilmek adına arıların konaklama yerleri ile ilgili olarak bir toplantı gerçekleştirildi.
Bu haber 2019-10-08 09:07:16 eklenmiş ve 656 kez görüntülenmiştir.

 

Arı konaklama tespit komisyonunca belirlenen arı konaklama yerlerinin ve kapasitesinin durumunu görüşmek ve son şeklini vermek üzere Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda toplandı. Arı konaklama yerlerinin ve kapasitelerinin değerlendirildiği toplantıya; İl Tarım ve Orman Müdürü Abdulsetter Bayram, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Erol Aksoy, Veteriner Hekim Bora Aykan ve Şahin Tay, Arıcılar Birliği Başkanı Reşat Aslan, Hasankadı Orman İşletme Şefi  Hüseyin Sayın, Arıt Orman İşletme Şefi Ünal Sümbül, Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü  ve Orman İşletme Müdürlüğü ve  teknik personeli katıldı.

Toplantıya ilişkin olarak kısa bir açıklama yapan Bartın Tarım ve Orman İl Müdürü Abdulsetter Bayram, toplantıda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personeli tarafından arı konaklama ve kapasite belirlemeye yönelik komisyon çalışmalarını içeren bir sunum gerçekleştirildiğini bildirdi. Bayram, “Komisyon üyelerinin görüşleri doğrultusunda arı Konaklama yerleri ve kapasiteleri değerlendirilerek sonuç karar altına alındı. Bu çalışmada; arıların yüksek verimde çalışabilmesi için yeterli kapasiteye sahip olan bölgelere arıcıları yönlendirmek, gezginci arıcıları uygun yerlere yönlendirmek, konaklama yerlerindeki yığılmaların önüne geçerek yüksek bal verimi elde etmek, ilimiz çiçekli bitki florasını en uygun bir şekilde kullanımını sağlamak ve arıcılar arasında oluşabilecek ihtilafların önüne geçmek amaçlanmıştır” dedi.

ETİKETLER : Bartın arı konaklama yerleri Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Abdulsetter Bayram
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi